Iš bendrabučio į nuomotą būstą

Trečio kurso VU studentė Evelina pasakojo, kad yra iš mažesnio miestelio, todėl natūralu, kad pirmais metais pasirinko gyventi bendrabutyje. „Kaina nesikandžiojo, nes tėvai pamokėjo išlaidas pragyvenimo, todėl nesinorėjo per daug išlaidauti. Taip, yra savų pliusų ir minusų. Jei gyveni bendrabutyje, tai susipažįsti su tais, kuriais lankai paskaitas, susipažįsti su vyresnio kurso studentais, kurie pasidalina patirtimi apie dėstytojus, duoda užrašus, papasakoja apie egzaminus, ko galima tikėtis. Aišku, vyksta įvairūs vakarėliai, todėl liūdna tikrai nebūna. Gerai, kad man pasisekė su kambariokėmis. Iki šiol esame geros draugės“, – pasakojo iš Pakruojo kilusi mergina.

Po pirmų metų Evelina kartu su keliais kurso draugais susirado nuomojamą būstą netoli universiteto. Trys studentai šiuo metu gyvena dviejų kambarių bute. „Radome padorų variantą, netoli visai Saulėtekio. Šaunu, kad dabar jau žinai su kuo gyveni, ko gali tikėtis. Gyvenant bendrabutyje nepasirinksi to. Taip pat ten pati tvarka nors ir yra, tačiau kai kurie jos nesilaiko. Būna, kad tenka laukti dušo, dingsta vanduo. Įvairių kuriozų būna, bet manau, kad tai natūralu, kai gyvena toks būrys jaunimo. Visi juk esame skirtingi, visi skirtingai suprantame, kaip reikia tvarkytis, o galbūt kiti namuose to nedarė, galbūt tėvai už juos tvarkydavo, o čia jau reikia savarankiškai. Mūsų butas kuklus, nėra prabangus, užtenka mums. Taip, galbūt norėtųsi šiek tiek didesnio, bet šiuo metu viskas tinka. Kolegos nėra tie, kur ilgai naktinėja, leidžia muziką garsiai, tai laikas yra produktyviai skiriamas mokymuisi“, – teigė studentė. Šiuo metu mergina dirba padavėja, todėl nuomą mokasi pati.

Studentavimo dalis

Juozas, kuris yra ketvirtakursis, visą laiką gyveno bendrabutyje ir teigia, kad net kitaip neįsivaizduoja gyvenimo. „Čia ir yra studentavimo esmė. Reikia pagyventi, kad pajusti, kas ir kaip. Koks tu studentas, jei niekada negyvenai bendrabutyje? Man kažkaip netrukdo nei muzika, nei kaimynai, nei triukšmas, nes miegu kaip užmuštas. Galbūt esu tiesiog paprastas, man prabangos nereikia, svarbu, kad būtų lova, karštas vanduo išsimaudyti, tai man tinka. Kaina tikrai yra juokinga, nes už tokią sumą jokio kambario mieste negalėtumei išsinuomoti“, – teigė vaikinas, studijuojantis VGTU.

Jis taip pat prisipažįsta, kad nėra pats geriausias studentas, kuris pasižymėtų pažangumu. „Kartais praleidžiu paskaitas. Dirbu, todėl tenka derinti viską. Aišku, dar norisi kažkur išeiti, pabūti mieste. Kur nors nueiti pamėtyti į krepšį, tai man dėl to bendrabutis tinka. Pamiegu kelias valandas ir vėl gyvas“, - juokėsi vaikinas. Paklaustas, ar nenori nuomotis buto, kad būtų daugiau komforto? „Juokaujate, o kam mokėti kelis šimtus, kai gali keliasdešimt, o likusius panaudoti pramogoms“, – retoriškai klausė Juozas.

Gyvena pas tėvus ir taip sutaupo

Kitas kurstoti.lt kalbintas pašnekovas Ričardas yra vilnietis. Šiuo metu jis gyvena pas tėvus, todėl sutaupo ant nuomos. „Taip, iš dalies gal ir norėtųsi gyventi atskirai nuo tėvų, nes vis vien apsiriboji save, negali galbūt kviestis draugų taip lengvai į namus, negali daryti kažkokių ilgesnių pasisėdėjimų, bet tam yra kita medalio pusė. Aš sutaupau tai, ką galėčiau išleisti nuomai. Taip, galėčiau gyventi bendrabutyje, bet nematau prasmės. Su draugais, kuriais susipažinau kurse, susitinku po paskaitų, kartu leidžiame laisvalaikį, aš kartais užsuku pas juos į bendrabutį. kai kuriuos aplankau nuomotose butuose, tai dalyvauju aš visame tame studentiškame gyvenime, tik galbūt nesisuku jame kasdien“, – teigė vilnietis. Antro kurso studentas pripažįsta, kad gyventi pas tėvus – vienas privalumas: visada ramu, švaru, mama maistą gamina, todėl nereikia sukti galvos, o ką įsidėti į skrandį.

Vaikinas taip pat pasakojo, kad šiuo metu atlieka praktiką vasarą vienoje įmonėje. Ji – neapmokama, todėl jei reikėtų dar mokėti už būstą, tuomet būtų striuka. „Atlieku praktiką vienoje įmonėje, kurioje man už tai nemoka. Jei gyvenčiau nuomojame bute, tektų jau galvoti, kaip pinigų gauti, tektų eiti papildomai dirbti, tuomet vasara būtų parduota. Dabar gyvenu pas tėvus, nuomos mokėti nereikia, galiu save atiduoti praktikai ir mokytis kuo daugiau iš ten esančių žmonių“, – teigė Ričardas.