Reikia pripažinti, kad kuomet kalba apkrypsta apie gyvenimo aprašymą, daugelis jaunimo atsiranda aklavietėje. Kodėl? Natūralu, kad būdamas aštuoniolikos ar devyniolikos nelabai gali pasigirti įspūdinga darbo patirtimi, tačiau kaip visgi sudominti būsimą darbdavį, kaip atkreipti jo dėmesį?

Paanalizuokite save

Anot praktikės, Vilniaus universiteto dėstytojos Nijolės Kudabienės., natūralu, kad jaunas žmogus neturi darbo patirties arba ji yra labai maža. „Reikia, kad jaunimas pagalvotų, paanalizuotų, o ką gali papasakoti gero apie save. Ką aš pastebėjau įvairiuose susitikimuose su jaunimu ir ne tik, kad mes labai koncentruojamės į skelbimą, jo reikalavimus, stengiamės juos atitikti. taip ir turėtų būti, bet kartais įmonei reikia platesnių, o ne konkrečių dalykų, galbūt kitokių įgūdžių nei nurodyta skelbime, galbūt to žmogaus gali reikėti vėliau, bet ne dabar“, – atkreipė dėmesį pašnekovė..

Daug metų personalo ir atrankų sferoje dirbanti moteris pabrėžia, kad asmuo, neturintis darbinės patirties, turėtų visada galvoti, ką gero ir naudingo įmonei jis galėtų pasiūlyti. Galbūt tai gali būti savanorystė, kuri vis palankiau yra vertinama darbdavių: tai yra darbas komandoje, atsakomybės, jei esi kažkokios grupės vadovas, tai tavo kompetencijos išsiplečia. Netgi tokie hobiai kaip augintiniai gali būti paminėti gyvenimo aprašyme, nes dalyvaujama parodose, o tam reikia atitinkamų įgūdžių.

Neapsiribokite vienu CV

N.Kudabienė pabrėžia, kad jaunimas neturėtų siųsti to paties CV visiems potencialiems darbdaviams. „Patarčiau pasiruošti keletą CV skirtingoms įmonėms. Kai domiesi jomis, jų vizija, strategija, požiūriu į darbuotojus, tai atitinkamai žiūri, jei tai yra „soft‘inė“ įmonė, tuomet čia tiktų savanoriavimo patirties akcentavimas. Jei įmonė labiau yra „hard‘inė“, tai gal jiems labiau tiktų augintinių dalyvavimo parodose patirtis. Svarbu yra save paanalizuoti ir parašyti tai, kas atitinka esamus arba būsimus įmonės poreikius“, – kalbėjo pašnekovė.

VU dėstytoja dar kartą akcentavo, kad ieškant darbo ar praktikos ne tik profesinė patirtis skaičiuojasi. Jauni žmonės gyvenime dažnai nesėdi vietoje ir kasdien užsiima įvairiausia veikla, tačiau retas pagalvoja, kad būtų galima kažką išspausti iš tos veiklos, kuomet bandoma save pateikti darbdaviui. Jie tiesiog pamiršta savo CV apie tai parašyti ir paminėti. Pavyzdžiui, galbūt jaunuolis veda renginius ir mokykloje yra matomas renginių vedėjo amplua, galbūt yra dar kažkokios užklasinės veiklos, reikalaujančios kūrybiškumo, tarkime, dailės mokykla. Visos patirtys yra tinkamos, tik reikia žinoti ir mokėti, kaip jas „skaniai“ pateikti.

Parodyk žmogiškąją, o ne profesinę pusę

Jei jau taip nutiko, kad jaunas žmogus nei savanoriavo, nei dainavo, nei renginius vedė – tiesiog nieko nedarė. Kokia išeitis tuomet? „Tai užveda ant minties, kad kažką staigiai turiu pradėti daryti. Aš turiu kažkas būti. Jei negaliu parodyti iš profesinės pusės, kad esu geidžiamiausias darbuotojas, galiu būti žmogus, su tam tikra patirtimi, su tam tikromis vertybėmis kai kuriose srityse. Reikia pateikti gerąsias savo puses ir eiti mokytis: dabar itin vertinami bendrieji įgūdžiai. Bendravimas, bendradarbiavimas ir panašūs dalykai gali būti naudingi bet kurioje įmonėje, tad įsivertinu save, jei pagalvoju, kad kažko stinga, einu ir pasimokau“, – kalbėjo N.Kudabienė.