Išmokite laviruoti

Norint pradėti pokalbį, teks atlikti ne vieną užduotį vienu metu. Taip, teks užmegzti akių kontaktą, nusišypsoti, palinkčioti, ištiesti ranką, jei norite paspausti pasisveikinant, ir pasakyti kažką užkabinančio. Štai taip yra sukuriama gera atmosfera užsimegzti pažinčiai.


Venkite tardymo

Klausinėti – geras dalykas, tačiau visko turi būti su saiku. Turbūt kiekvienas iš jūsų yra atsidūrę situacijoje, kai važiuojate autobusu, traukiniu ar skrendate lėktuvu, o šalia prisėda žmogus, kuris nenustoja jūsų klausinėti. Jūs mieliau norėtumėte paskaityti knygą, pasiklausyti muzikos, o jums neduoda ramybės savo klausimais. Venkite pokalbį lipdyti vien tik iš klausimų, naudokite įprastus sakinius, pasakokite apie save, bet neužbombarduokite pašnekovo klausimais.

Nebijokite paliesti įvairių temų

Dažnai sakoma, kad reikėtų kalbėti bendromis temomis. Taip, tai labai tinka pradžiai, tačiau jos labai greitai išsisemia. Nebijokite pasisakyti vienu ar kitu svarbiu klausimu, aišku, turėkite omenyje ir stebėkite, kaip į tai reaguoja pašnekovas. Galbūt tai nėra jo stiprioji pusė ar jis nesidomi ta tema. Tiesiog nebijokite įvairių temų, kurių yra tikrai daugiau nei tik apie orą.

Kalbėkite kaip su draugu

Jei kalbėdami sakiniuose įterpsite ir pašnekovą, tuomet labai greitai yra sukuriamas bendrumas ir sugrįžtamas ryšys. Pavyzdžiui, nežinau kaip tu, bet aš mielai dabar suvalgyčiau kokį mėsainį ar suvalgyčiau ledų. Būtent tokio tipo sakiniai natūraliai sukuria grįžtamąjį ryšį.

Nesipuikuokite

Jei kalbėsime apie savireklamą, tai čia reikėtų pasikuklinti. Taip, galbūt jūs įveikėte maratoną ir tapote savo amžiaus grupės nugalėtoju, galbūt esate įkopęs į viršukalnę ir tuo labai didžiuojatės. Leiskite kitiems apie jus sužinoti patiems. Nesigirkite per daug, nes tai tik parodo puikybę.

Nebūkite per daug susireikšminę

Pasirodo, kad žmonės pasitiki kitais žmonėmis, kai pamato, kad jie nusimeta savo kaukes ir elgiasi natūraliai. Nebijokite pasidalinti kokia nors gėdinga istorija. Pasijuokite iš savęs ir nebūkite susireikšminę, nes tik tada aplinkui esantys atsipalaiduoja ir lengviau prisileidžia kitus žmones.

Nebandykite spręsti kitų problemas

Nepažystami žmonės kartais mėgsta pasiguosti, jiems reikia, kad kažkas pasiklausytų jų, paguostų, tačiau tai nereiškia, kad jie prašo pagalbos. Jūs neturite bandyti gelbėti juos ir spręsti jų problemas. Palaikykite, galbūt patarkite, tačiau nesiimkite jokių veiksmų.

Negalvokite, o tiesiog klausykitės

Kartais mes viduje kartojamės kalbas, galvojame, ką pasakysime, tačiau atėjus mūsų laikui pasakome tikrą nesąmonę. Negalvokite apie tai. Galvoje nedėliokite jokių planų, ką ketinate pasakyti, tiesiog dalyvaukite pokalbyje, klausykitės ir atitinkamai reaguokite.