Vienas geriausių Lietuvos biatlonininkų 1990 m. pabaigoje tapo Ignalinos pasienio užkardos vyresniuoju instruktoriumi. Taip prasidėjo Vytauto Strolios karjera pasienio tarnyboje. Keletą metų vadovavo Ignalinos pasienio užkardai, vėliau dirbo Visagino pasienio policijos rinktinės vado pavaduotoju. Ir pagaliau 1999 m. buvo paskirtas Visagino pasienio policijos mokyklos viršininku. 2007 m. mokyklą perkėlus į Medininkus, Vytautas Strolia toliau jai vadovavo.

Kone 30 metų sienos apsaugos tarnyboje. Daugybė apdovanojimų – atminimo ženklų, ministro padėkų, vardinis šaunamasis ginklas. Sausio 13-osios atminimo medalis – Vytautas Strolia buvo tarp tų kelių šimtų pasieniečių, kurie 1991-aisias suskubo atvykti sostinėn ginti Lietuvos Parlamento.

Apie tokius sakoma – tikra legenda. Profesionalus, ne kabinetinis vadovas, atidus ir dėmesingas, šiltai bendraujantis, kuklus, nekonfliktiškas, neperšantis savo nuomonės kaip vienintelės teisingos. Su nuolat veide šviečiančia šypsena, mėgstantis ir mokantis pajuokauti. Tokį Vytautą Strolią pažino ne vienas. Iš mokyklos jis išeina, bet iš mūsų akiračio pažadėjo nedingti.

Mokyklos Amfiteatrinėje salėje – daugybė veidų. Ir ne vien dėl to, kad mūsų kursantai iš praktikos grįžo. Gausybė svečių – bendradarbiaujančių institucijų, partnerių atstovai. Kalba Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla. Už ilgametį, nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą bei išėjimo į pensiją proga Vytautas Strolia apdovanojamas pasižymėjimo ženklu „Pasieniečio garbės ženklas“. Ilgamečiam mokyklos vadovui skamba kolegų sveikinimo žodžiai. Ne tik gyvai, salėje, bet ir iš ekrano, vaizdo įrašais – į Vytautą Strolią kreipiasi buvęs Latvijos pasienio apsaugos tarnybos vado pavaduotojas, esami ir buvę Rezeknės valstybės sienos apsaugos koledžo bei Estijos Viešojo saugumo akademijos Policijos ir pasienio koledžo vadovai.

Teikiamos gėlės ir atminimo dovanos. Nuo mokyklos kolektyvo – patogus supamas krėslas, antklodė ir šlepetės. Vytautas Strolia sako, kad tokio seniai norėjo. Gal taip, o gal ir ne – juk ilgametis mokyklos viršininkas gero žodžio negailėdavo niekam.

Į salę įtipena gyvas mokyklos simbolis – katė Larisa. Nedažnai ją pamatysi, bet šiandien čia užsuko, galbūt irgi – atsisveikinti.

Sėkmės Jums, pulkininke Vytautai Strolia!