Pasieniečių mokyklos kursantai Lukas Duchnevičius, Henrikas Januškaitis, Mykolas Jociunskas, Irmantas Stasila ir Kęstutis Šiaučiūnas birželio 9–22 dienomis dalyvavo ERASMUS + programos mobilumo projekte „VSAT kinologų ir Pasieniečių mokyklos kursantų sienos kontrolės kompetencijų tobulinimas“. Jie ten atliko ir dalinę baigiamojo modulio „Įvadas į pasienio tarnybą“ praktiką. Praktika vyko Estijos policijos ir pasienio tarnybos Luhamaa pasienio kontrolės punkte ir Saatse pasienio užkardoje.

 

Prieš keletą dienų Pasieniečių mokyklą pasiekė projekto partnerių dėkingumo žodžiai, skirti minėtiems kursantams.

 

Partnerių teigimu, birželio 13 d. vykdami pietauti, Kęstutis ir Henrikas už Luhamaa pasienio kontrolės punkto ribų pastebėjo atokiau stovintį automobilį. Kursantams pasirodė, kad jame sėdintis nebejaunas vyras jaučiasi prastai. Norėdami tai patikrinti, jie pabeldė į dureles, paskui jas atidarė. Iš požymių suvokę, jog tas žmogus neseniai patyrė stiprų priepuolį, dėl ko sutriko jo sveikata, kursantai nubėgo atgal į pasienio kontrolės punktą pagalbos. Informaciją perdavė Estijos pasieniečiams, kurie iškvietė greitąją pagalbą. Pasak Estijos kolegų, greitos lietuvių reakcijos dėka vyriškiui buvo išgelbėta gyvybė. Už kursantų jautrumą nepažįstamam žmogui, ryžtingus veiksmus jis reiškia nuoširdžią padėką.

 

Pasieniečių mokyklos kursantai į mokyklą grįžo liepos 1 d. Minėtame projekte dalyvavę kursantai kartu su kitais projekto dalyviais, tarnybos kinologais, liepos 3 dieną projekto sklaidos renginio metu pasidalins savo įspūdžiais ir įgyta patirtimi.