Pasakojo ir rodė, kas tie pasieniečiai, kokia atsakinga ir svarbi jų tarnyba. Tarp beveik šimto paauglių buvo keletas tokių, kurie prisipažino galvoją apie šią profesiją.

Atskrendančio sraigtasparnio gaudesys visus į aikštę pakvietė. Orlaivio vadas Darius, pilotas Audrius ir operatorius Lazauskas pasakojo apie savo kelią, atsakinėjo į klausimus, skatino domėtis šia profesija ir jos siekti.

Kinologų pasirodymas sulaukė ypatingo dėmesio ir karštų plojimų. Kaip ir efektingi SPK Vilniaus komandos narių veiksmai sulaikant „nusikaltėlius“.

Savo įrangą stovyklautojams demonstravo ir apie jų veikimą pasakojo tarnybos Kriminalistinių tyrimų skyriaus ir Branduolinio saugumo kompetencijos centro specialistai.

O popietę paaugliai užplūdo Pasieniečių muziejų, lazerinę šaudyklą ir ginklinę. Intensyvią ir turiningą dieną vainikavo žygis „Pasieniečių takais“ palei valstybės sieną.

Šiandien savo veiklą stovyklautojams pristato ir karinį žygį Rūdninkų poligone rengia Viešojo saugumo tarnyba, rytoj – policija, šauliai ir kariškiai. Šeštadienį Pasieniečių mokyklos svečiai varžysis sportinėse rungtyse, o sekmadienį – nuleis stovyklos vėliavą. Iki kitos vasaros!

Šiųmetė vaikų vasaros stovykla „Lietuvos jaunieji gynėjai“ – jau 18-oji. Ir šeštą kartą ji įsikuria Pasieniečių mokykloje. Dviem pamainomis po savaitę čia poilsiauja, lavinasi, grūdinasi, įgyja žinių ir įgūdžių po šimtą paauglių. Jie turi progos išsamiau susipažinti su pasieniečio, policininko, ugniagesio gelbėtojo, viešojo saugumo tarnybos pareigūno, kario profesijomis, Šaulių sąjungos narių veikla.

Stovyklos tikslas – rengti pilietį, gebantį dalyvauti užtikrinant valstybės saugumą, laisvę ir nepriklausomybę. Jauniesiems stovyklautojams sudaroma galimybė susipažinti su Vidaus reikalų ministerijos struktūrinių padalinių ir Lietuvos kariuomenės tarnybos ypatumais. Stovykloje dalyvauja jaunieji pasieniečiai, jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji šauliai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Viešojo saugumo tarnybos atrinkti jaunuoliai.