Moksleiviai galės susipažinti su dominančiomis studijų programomis ir universiteto profesoriais bei docentais, rinkdamiesi iš daugiau kaip 50 paskaitų ir laboratorinių užsiėmimų vykstančių KU bei 13 išvažiuojamųjų paskaitų.

 „Mes, kaip aukštoji mokykla, norime supažindinti moksleivius su akademiniu gyvenimu. Jau septintus metus kviečiame juos atvykti pas mus ir pamatyti, kaip atrodo universiteto gyvenimas iš arti. Kasmet pasiūlome apie pusę šimto įvairių paskaitų, todėl kiekvienas moksleivis gali išsirinkti sau patinkančią ir save dominančią veiklą.“, – sakė KU studijų prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė.

Būsimieji studentai galės susipažinti ne tik su auditorijomis – dalis paskaitų vyks laboratorijose, tad moksleiviai turės galimybę iš arti pamatyti modernią ir šiuolaikišką tyrimų įrangą.

„Aš manau, kad tai yra labai gera iniciatyva, skirta moksleiviams. Mes pakeičiame aplinką – iš mokyklos klasių keliaujame į auditorijas, turime galimybę pabendrauti su dėstytojais ir pačiais studentais. Klaipėdos universitetas siūlo daugybę paskaitų, todėl galime rinktis tai, kas mus domina labiausiai bei yra aktualiausia galvojant apie studijas baigus mokyklą.“, - įspūdžiais dalinosi iškeisti pamoką į paskaitą jau bandžiusi „Žemynos“ gimnazijos moksleivė Karolina Mažeikaitė.

Paskaitų metu sužinosite apie pneumobilio projektą, gilinsitės į laivų avarijas, taip pat sudalyvausite cheminiuose eksperimentuose bei paragausite „Kompetencijų picos“, o Jūros tyrimų institute klausantis ekspedicijos dalyvių pasakojimo trumpam nusikelsite į šaltąją Arktį. Ir tai - tik maža dalis to, ką išgirsite, pamatysite ir pajusite dalyvaudami „Iškeisk pamoką į paskaitą“ KU.

 „Pirmiausia, tai akademinė aplinka moksleiviams sukuria labai stiprų įspūdį, o kai paskaitą veda žmogus, kuris tiesiogiai ir labai glaudžiai susijęs su sritimi, apie kurią jis kalba, tai žinoma, kad jis moksleiviams yra įtaigesnis ir moksleiviai su dideliu susidomėjimu jo klausosi. Mūsų moksleiviai kasmet labai laukia galimybės iškeisti pamoką į paskaitą ir aktyviai dalyvauja KU siūlomose veiklose.“, - pasakoja „Žemynos“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Litvinienė.

Paskaitos vyks KU Sveikatos mokslų, Jūros technologijų ir gamtos mokslų, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetuose, Baltijos istorijos ir archeologijos bei Jūros tyrimų institutuose.

Vykdant projektą „Iškeisk pamoką į paskaitą“ KU dėstytojai paskaitas skaito ir mokyklose – Klaipėdos mieste ir pajūrio regione, tad moksleiviai turės galimybę ne tik iškeisti pamoką į paskaitą, bet ir savo mokytoją – į dėstytoją.

Registracija vyksta iki lapkričio 14 dienos, o visą paskaitų sąrašą ir registracijos formą galite rasti adresu: https://www.ku.lt/moksleiviams/iskeisk-pamoka-i-paskaita/