Kodėl pasirinko studijas LSU?

Kauno J. Basanavičiaus gimnaziją baigusi ir šimtuką iš anglų kalbos egzamino gavusi Teresė Demskytė fechtavimusi susidomėjo prieš trejus metus. Tai ir lėmė jos pasirinkimą studijuoti LSU, nes tik šio universiteto siūlomos programos patraukė jos dėmesį ir atitiko interesus.
Anglų ir lietuvių kalbų egzaminuose šimtukus surinkęs Jokūbas Jurėnas iš Panevėžio 5-osios gimnazijos taip pat rinkosi  studijas nusprendęs, kad sportas – jo gyvenimo būdas. Jis nusprendė, kad trenerio profesija yra beveik tokia pat svarbi, kaip gydytojo, kadangi fizinis aktyvumas gali padėti žmonėms tapti sveikesniais.
Šimtuką iš anglų kalbos gavusią Emiliją Kerulytę iš Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos stoti į LSU paskatino mama. Ji yra baigusi šį universitetą.

Aktyvus gyvenimo būdas

Likus keliems mėnesiams iki egzaminų Jokūbas dar svarstė ką pasirinkti – sportą ar programavimą, tačiau apsisprendė, kad gyvenime reikia daryti tai, kas patinka labiausiai. „Mano sporto šaka – vis populiarėjanti Lietuvoje gatvės gimnastika. Ja užsiimu beveik penkerius metus. Man patinka ši sporto šaka, nes galima sportuoti bet kur ir bet kada. Viskas, ko reikia gerai treniruotei – savo kūno svoris ir skersinis“, – pasakoja LSU pirmakursis. Kasmet Jokūbas dalyvauja Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatuose, tačiau į varžybas kituose miestuose jis vyksta vis rečiau, nes sako sportuojąs dėl savęs, ne dėl pasiekimų. Be sporto, vaikinas nemažai laiko skiria muzikai – nuo vaikystės groja pianinu.
Vilniaus krepšinio mokykloje krepšinį žaidusi Emilija Kerulytė dabar derina studijas, sportą ir darbą. Be to, prisijungė prie LSU Studentų atstovybės, todėl krepšinio treniruotėms laiko nelieka tiek daug, tačiau retkarčiais ji treniruojasi su LSU merginų krepšinio komanda.
Fechtavimosi treniruotės Teresei Demskytei tokios pat svarbios kaip ir studijos universitete. „Fechtavimasis buvo pirma veikla, kurią išbandžiusi nenorėjau sustoti, o noras toliau sportuoti ir tobulėti su kiekviena treniruote tik augo. Šis sportas mane žavi tuo, kad tai ne tik fizinis, bet ir strateginis žaidimas“, – sako T. Demskytė, laisvalaikiu dar šokanti lindihopą.

Žinias taikys praktikoje

Žaisdama krepšinį moksleivių lygoje E. Kerulytė ne kartą matė, kaip traumas patiria jos draugės ir pati jų neišvengė. Lankydamasi pas kineziterapiautus sako supratusi, kokia svarbi yra reabilitacija ir kaip malonu susidurti su nuoširdžiais specialistais, norinčiais padėti, todėl nusprendė, kad pati norėtų būti tokia specialiste ir pasirinko studijas anglų kalba.
Treniravimo sistemas pasirinkęs J. Jurėnas tikisi pagilinti savo žinias apie sportą, sužinoti apie treniravimo ypatumus, sportininkų mitybą, sporto psichologiją bei traumų prevenciją. Jis planuoja tapti treneriu ir padėti žmonėms tinkamai treniruotis, kad jie išvengtų traumų, o sportas taptų neatskiriama jų gyvenimo dalimi.
Sportuodama, T. Demskytė sako susipažinusi ne tik su fechtavimosi ypatumais, bet ir su pačiu sportu iš esmės. Ji suprato, kad nori gilinti savo žinias sporto srityje, išmokti jį panaudoti kaip sveikatinimo priemonę, o tam tinkamiausia pasirodė Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programa. Pirmakursė tikisi gauti kokybiškų, mokslu ir praktika pagrįstų žinių, kurias galės pritaikyti savo būsimose veiklose.