Tai sritis, kurioje reikia nuolatos judėti į priekį, kelti galbūt nepopuliarius klausimus, kovoti už lygybę ir bandyti, kad pasaulis taptų geresne vieta visiems. Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte rinktis būtent socialinių mokslų studijų programą.

Visi yra svarbūs

Baigus socialinius mokslus reikia žinoti, kad teks rūpintis tais, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Visi, nesvarbu, iš kur jie, kiek jiems metų, kokios lyties, nori pagalbos, o turėti šalia asmenį, kuris padeda, yra išsigelbėjimas. Kai kurie turi šeimos narius, į kuriuos gali atsiremti, tačiau yra tokia grupė žmonių, kurie neturi ramsčio. Būtent čia svarbų vaidmenį atlieka socialiniai darbuotojai. Jei norite išbandyti save šioje srityje, pradėkite tuo to, kas yra šalia, jūsų savivaldybėje ar net kaimynystėje. Pamatysite, kaip yra svarbu, kad bendruomenė padėtų tiems, kam reikia pagalbos. Pirmus žingsnius galima žengti net nepradėjus studijų.  

Požiūris į profesiją keičiasi

Požiūris į socialinius darbuotojus po truputį keičiasi. Dabar mes matome juos kaip žmones, kurie padeda kitiems nelaimėje, padeda išbristi iš problemų. Reikia suprasti, kad studijų programa kartu su metais plečiasi ir yra įnešama daug naujų vėjų: išbandomi nauji metodai, naujos technikos, kaip pasiekti tuos, kuriems reikia peties ir pagalbos. Net universitete, naudodami išmaniąsias technologijas, jaunuoliai pradeda integruoti naują požiūrį ir plečia galimybes pasiekti problemos šaknis.

Poreikis auga

Jei pažiūrėsime į JAV, tai socialinių darbuotojų poreikis per pastaruosius metus išaugo net 16 proc. Tai naujas fenomenas, nes niekada nebuvo tokio aukšto poreikio. Vis labiau organizacijos ir visuomeninės įstaigos pamato, kad gyventojams reikalinga pagalba, o ją suteikti gali tik gerai išsilavinę ir patirtį turintys specialistai.

Išgirskime balsą tų, kuriems reikia pagalbos

Kai kurie visuomenės sluoksniai yra itin pažeidžiami ir vis labiau reikalauja pagalbos. Jiems reikia žmonių, kurie padėtų jiems kibtis į gyvenimą, padėtų, kad jų balsas būtų išgirstas. Socialiniai darbuotojai – puikūs mediatoriai ir tie, kurie gali būti šių žmonių atstovai visuomenėje.

Šios profesijos atstovai pakeis net ir tavo gyvenimą

Nėra tos pačios situacijos ar problemos, kurią galėtumei išspręsti pagal kažkurį šabloną. Kiekviena problema yra individuali. Socialiniai darbuotojai gali būti ne tik padėjėjai, bet ir savo žiniomis dalintis su akademiniu pasauliu. Jie gali padėti kitų profesijų atstovams labiau suprasti visuomenę, vykstančius procesus ir kartais net adaptuoti verslo kryptį, atsižvelgiant į tai.