Papildomo ugdymo mokykla „Alfa klasė“ dalinasi rekomendacijomis visiems moksleiviams, tėvams ir pedagogams apie tai, kaip pasirūpinti kokybišku vaikų ir jaunimo užimtumu šiuo karantino laikotarpiu. 

Pirmiausia siūloma atkreipti dėmesį į tai, ar vaikų mokyklos pedagogai išplatino kokią nors informaciją apie tai, kaip vyks mokymasis nuotoliniu būdu. Kai kurios mokyklos suteikia galimybę gauti užduotis, mokytojo konsultacijas bei įvertinimus prisijungus prie elektroninių dienynų nurodytu laiku. Tokiu atveju moksleiviai, būdami namuose, gali gauti visą jiems reikalingą pagalbą iš jų nuolatinio mokytojo. 

Antra, kol mokymo įstaigos uždarytos, moksleiviams ir pedagogams prieinamos tapo kai kurios naudingos virtualaus mokymosi platformos. Žemiau – kelios iš jų, kurios šiuo metu yra visiškai nemokamos ir atviros:

Galiausiai, jei moksleiviai turi galimybę susisiekti su pedagogu „Messenger“, „Skype“ programėlėmis, rekomenduojama rengti virtualias konferencijas, kurių metu mokytojai ir jų mokiniai gali konsultuotis realiu laiku, organizuoti darbą grupelėse. 

Visgi, jei įmanoma, rekomenduojama tęsti ugdymo procesą su papildomu mokytoju, kuris gali lanksčiai prisitaikyti prie kiekvieno individualaus moksleivio ir padėti eiti mokyklinę programą į priekį. Tai ypač aktualu vyresniesiems moksleiviams, besiruošiantiems stojimams į gimnazijas bei egzaminams. Kelios praleistos savaitės gali būti lengvai kompensuotos korepetitorių pagalba neišeinant iš namų. Dar viena rekomendacija mokantis iš namų – nuotoliniam mokymuisi naudoti įrankį „bitpaper.io“.

Ateinančios kelios savaitės atneš nemažai iššūkių, tačiau tikimasi, kad kartu tai taps proga paįvairinti mokymosi procesą bei atrasti naujų kūrybiškų būdų informacijai pateikti ir įsisąmoninti.