Kaip pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, dešimtokams bus pasiūlyta savarankiškai atlikti PUPP lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos užduotis nuotoliniu būdu ir įsivertinti savo pasiekimus. Pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas būtų išduodamas įrašant metinius įvertinimus.

Sprendimas dar nepriimtas

Šiuo metu svarstomi keli brandos egzaminų laikymo variantai. Vienas iš jų – brandos egzaminus pradėti birželio 1 d. Kitas variantas – nuo birželio 22 d. (dabar nuo birželio mėn. 22 d. buvo numatyta pakartotinė sesija).

Pirmuoju variantu priėmimas į Lietuvos profesinio mokymo ir aukštąsias mokyklas per LAMA BPO vėlintųsi 2–3 savaitėmis. Jei egzaminus vis dėlto prisieitų nukelti į birželio antrą pusę, priėmimas būtų vykdomas rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. Tikslios datos bus tvirtinamos atsižvelgus į Vyriausybės sprendimus dėl karantino pratęsimo ir pasitarus su socialiniais partneriais.

Dėl brandos egzaminų datų svarstoma visose Europos šalyse. Lenkija, Čekija, Graikija, Malta, Liuksemburgas, Suomija, Vengrija vis dar planuoja vykdyti egzaminus pagal iš anksto numatytą tvarkaraštį. Kipre, Ispanijoje, Slovakijoje egzaminai nukeliami į vėlesnį laiką.

Norvegija, Prancūzija, Nyderlandai, Turkija dar svarsto variantus. Didžioji Britanija šiais metais nusprendė neorganizuoti jokių mokinių pasiekimų patikrinimų.

Nuotoliniu būdu gali tekti dirbti ir iki mokslo metų pabaigos

Nuo kovo 30 d. Lietuvoje prasidės mokymas nuotoliniu būdu. Kaip teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, neatmetama, kad mokantis iš namų teks pabaigti ir visus mokslo metus.

Jis taip pat užsiminė, kad gali tekti dar kartą koreguoti valstybinių brandos egzaminų tvarkaraštį.

„Aš tik noriu nuraminti abiturientus. Mes irgi turime keletą scenarijų. Vieną jau įgyvendinome pakoregavę egzaminų tvarkaraštį, tačiau gali tekti ir toliau jį koreguoti. Turime dar ir kitą planą, kuomet iki birželio 1 d., jeigu karantinas baigtųsi, mes dar suspėtume beveik laiku užbaigti mokslo metus ir išlaikyti valstybinius egzaminus. Bet dar ir paskutinę birželio savaitę dar nebūtų per vėlu“, – kalbėjo A.Monkevičius.

Šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija svarsto, kaip aprūpinti kompiuterių ir interneto neturinčius mokinius, jog būtų galima užtikrinti ugdymo procesą.

Pamokos visoje Lietuvoje mokyklose dėl koronaviruso sustabdytas kovo 16 d., prasidėjus karantinui. Šiuo metu dar vyksta atostogauja, tačiau nuo kitos savaitės pamokos turės būti pratęstos nuotoliniu būdu.