Po ketvirtadienį įvykusio Vyriausybės posėdžio, kuriame buvo patvirtintas karantino pratęsimas ir kitos su tuo susijusios priemonės, Lietuvos vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis savo „Facebook“ paskyroje, komentuodamas nutarimus, parašė ir žinią moksleiviams dėl brandos egzaminų: „Noriu suteikti aiškumo mokiniams ir jų tėvams. Brandos egzaminai bus. Jie planuojami nuo birželio 22 d., kad vaikai galėtų stoti į aukštąsias mokyklas“.

Planuojama, kad brandos egzaminų sesija prasidės birželio 22 d. Egzaminų grafikas, priėmimo į aukštąsias mokyklas datos bei reikalingos teisės aktų korekcijos toliau derinamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos planavimo grupės posėdyje. Apie sprendimus, esą, bus informuojama artimiausiomis dienomis.

„Brandos egzaminai vyks nuo šių metų birželio 22 d. Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į aukštųjų mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų, Lietuvos moksleivių ir studentų sąjungų atstovų, švietimo ekspertų, ministerijos ir Vyriausybės specialistų siūlymus. Jie teikti prieš maždaug dvi savaites sudarytoje planavimo grupėje. Kaip ir sakėme, sprendimas negali būti vienpusis, o, priešingai, apsvarstytas visų, kuriuos paliečia egzaminų vykdymo klausimas. Vyravo argumentuota pozicija neatsisakyti egzaminų, tai galima suprasti. Dėkoju jos nariams už atliktą darbą. Kviečiu abiturientus ramiai ruoštis būsimiems egzaminams", – citavo švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių naujienų portalas „Delfi“.

Pasak ministro, ši pavėlinta data leis abiturientams turėti daugiau laiko pasirengti egzaminams ne tik nuotoliniu mokymu, kaip yra šiuo metu, bet ir numatomą pasirengimą organizuoti įprastu būdu.

Anksčiau Švietimo ministerija yra skelbusi, kad platesnio išaiškinimo dėl egzaminų galima laukti po Velykų, balandžio 17 dieną. Dabar tikimąsi, kad tuo metu jau bus galima išgirsti ne tik egzaminų datas, bet taip pat bus paskelbta ir kaip konkrečiai, ir kada šiemet bus priimama į aukštąsias mokyklas. Šiuo metu prie egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas klausimų toliau dirba švietimo ministerijos suburta „planavimo grupė“, kuriai priklauso atstovai iš ministerijos, universitetų ir mokyklų atstovai bei kiti specialistai ir suinteresuotos pusės.

Foto: 15 min.lt

Autorė: Žydronė Lukšytė