El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2022
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Kazimiero Simonavičiaus universitetas
Klaipėdos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Lietuvos verslo kolegija
Marijampolės kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Utenos kolegija
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Elektrėnų profesinio mokymo centras
Joniškio žemės ūkio mokykla
Kalėjimų departamento prie LR TM Mokymo centras
Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras
Panevėžio profesinio rengimo centras
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Vilniaus statybininkų rengimo centras
Vilniaus technologijų mokymo centras
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Šiandien darbo rinkoje itin vertinamos matematikų žinios ir gebėjimai
( )
Šiandienos darbo rinkoje vis paklausesni universalūs specialistai, gebantys savo žinias pritaikyti keliose srityse. Vieni iš tokių – matematikai, kurių žinios ir gabumai šiandien gali būti labai plačiai pritaikomi.
Karinės oro pajėgos – nuo jų priklauso šalies saugumas
( )
Kasdien sužinome vis daugiau informacijos apie dar vasario mėnesį pradėtą Rusijos karą prieš Ukrainą, taikius šios šalies gyventojus, jų laisvę. Šiandieną pasaulis suvokia, kokios svarbios yra karinės pajėgos karo akivaizdoje. Kariniai lėktuvai, sraigtasparniai – itin svarbūs strategiškai, nes oro pajėgų įsivyravimas danguje lemia sausumos ir jūrų pajėgų saugumą.
Ar tvari elektronika gali sudominti šiuolaikinius studentus?
( )
Šiandienos pasaulis sunkiai įsivaizduojamas be elektronikos įrenginių. Sparčiai didėjant elektronikos įrenginių skaičiui, didėja ir elektroninių atliekų kiekis, kuris stipriai kenkia aplinkai. Šį iššūkį pasiryžę spręsti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Elektronikos inžinerijos studijų programos studentai, kuriems aktuali tvari elektronika.
Dirbtinio intelekto sprendimų kūrėjas – šiandienos profesija
( )
Skaitmeniniame amžiuje dirbtinis intelektas (DI) tampa varomąja pažangos jėga. Jau šiandien vis daugiau DI sprendimų integruojama į įvairias sritis. Darbo rinkoje atsiranda milžiniška šiuos sprendimus kuriančių specialistų paklausa. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) vykdo Dirbtinio intelekto sistemų bakalauro studijų programą ir ruošia šios srities specialistus.
Vykstant pokyčiams pasaulyje – nauji reikalavimai darbuotojams
( )
COVID-19 pandemija, išaugęs geopolitinis nestabilumas kelia didžiausias grėsmes ekonomikos augimui. Geopolitiniai konfliktai neišvengiamai veikia energetikos kainas, šaltinius, kritinių medžiagų, įrangos ir prekių trūkumą.
Lietuvoje kuriasi kosmoso verslai
( )
Per pastaruosius keletą metų Lietuvos kosmoso pramonė stipriai išaugo. Prie šio augimo prisidėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI), kuris vykdo kosmoso tyrimus, kuria ir plėtoja kosmoso technologijas bei ruošia šios srities specialistus. Praėjusiais metais Lietuvai tapus Europos kosmoso agentūros (EKA) asocijuota nare, atsivėrė naujos galimybės šaliai, padidėjo susidomėjimas kosmoso sritimi.
Inesa Kurklietytė: „Kino industrijoje itin svarbus originalumas
( )
Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja kino industrija. Tiesa, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos, šios industrijos plėtra, kaip ir daugelio kitų buvo sustojusi. Dabar, kai gyvenimas pamažu grįžta į įprastą ritmą, daugėja ne tik festivalių, koncertų, spektaklių, bet sukuriama ir daugiau kino filmų.
Kariniai dronai. Ar jų gamyba Lietuvoje yra reali?
( )
Prieš keletą savaičių Lietuva pasauliui dar sykį įrodė, jog karo akivaizdoje palaiko Ukrainą ir yra pasiryžusi padėti kuo tik gali. Per tris dienas Lietuvos ir užsienio gyventojai paaukojo per pusšešto milijono eurų naujajam T
Informacinių technologijų svarba. Ar specialistų vis dar trūksta?
( )
Maža dalis žmonių susimąsto, kad be informacinių technologijų ir šią sritį išmanančių specialistų, negalėtume atliki daugelio kasdienių veiksmų. Pavyzdžiui, apsipirkinėti internetinėse parduotuvėse, naudotis socialiniais tinklais, skaityti naujausios informacijos apie pasaulio įvykius ir kt. Amžiuje, kai išmaniosios technologijos yra neatsiejama gyvenimo dalis, šie specialistai atlieka itin svarbų vaidmenį ir prisideda prie patogesnio rytojaus kūrimo.
Pagalbos ranką gydytojams tiesia biomechanikos specialistai
( )
Sparčiai tobulėjančios technologijos kasdien keičia žmogaus gyvenimą. Šiuolaikinė medicininė ir reabilitacinė technika padeda atkurti žmogaus organizmo funkcijas, o turintiems negalią – lengviau integruotis į visuomenę. Tokia technika plačiai naudojama gydymo, terapijos ir reabilitacijos centruose. Ją kuria biomechanikos specialistai, kurių paklausa pastaraisiais metais gerokai išaugo. Kodėl šios srities specialistai darbo rinkoje tokie reikalingi?
Žalioji energetika. Ko trūksta energetikos sričiai?
( )
Atsinaujinanti energetika šiuo metu sparčiai visame pasaulyje ir Lietuvoje auganti sritis – didėja susirūpinimas klimato kaita ir švarių energijos šaltinių paklausa. Vis daugiau įmonių ir žmonių renkasi žaliąjį kursą. Taip pat auga susidomėjimas šia sritimi ir tarp jaunimo.
Reikalingi specialistai komunikacijos mokslo sektoriuje
( )
Pastaraisiais metais vis dažniau išryškinama komunikacijos svarba, pabrėžiama, kad be tinkamų komunikacinių įgūdžių ir patys geriausi išradimai gali likti dulkėti stalčiuje. Sukūrus naują sprendimą, pakeisiantį pasaulį, reikia gebėti tinkamai jį pristatyti visuomenei, ją sudominti.
Pandemijos metu išaugo statybos inžinerijos specialistų poreikis
( )
Statybos inžinerija apima daugybę sričių: statinių projektavimą, medžiagų ir gaminių gamybą, statybos technologijas, pastatų eksploatavimą, renovaciją, rekonstrukciją ir kt. Inovacijos neišvengiamai ir sparčiai diegiamos visose statybos inžinerijos srityse, jos tarpusavyje glaudžiai susijusios.
Žmonių darbą pakeis robotai – ar tai įmanoma?
( )
Technologijos yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, palengvinanti kasdienybę. Pavyzdžiui, pagrindines namų tvarkytojos funkcijas atlieka skalbimo mašina ar indaplovė, tvarką bei švarą palaikyti padeda robotas, veją kieme pjauna žoliapjovė-robotas, o ligoninėse ar slaugos namuose aptarnaujantį personalą vis dažniau keičia robotai humanoidai.
Ekspertė pataria: kaip pasirinkti elektros tiekėją?
( )
Didelė dalis elektros energijos vartotojų iki šiol nėra pasirinkę elektros tiekėjo. Tai galima padaryti iki birželio 18 d. Laiku nepasirinkus tiekėjo, vartotojams bus taikomas garantinis tiekimas, kuris gali būti brangesnis nei šiuo metu tiekėjų siūlomi variantai.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
42
43
44
45
46
47
48
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"