El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2024
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Panevėžio mokymo centras
Naujienos
Nemėgstate bendrauti su žmonėmis? 10 profesijų, tinkamiausių introvertams
( )
Tiek mėgstantys, tiek ir ne itin mėgstantys bendrauti žmonės gali tapti sėkmingi pasirinkę praktiškai bet kokias profesijas. Tačiau tiesa – ta, jog introvertai dažniau pasirenka profesijas, kad galėtų dirbti savarankiškai, be to, jie mėgsta ramesnę aplinką. Taigi, kokios 10 profesijų tinkamiausios uždaresnėms asmenybėms?
Kiek ir kokių egzaminų šiais mokslo metais laikys 11-okai ir 12-okai?
( )
Šiais mokslo metais per 29,3 tūkst. vienuoliktokų laikys pirmas valstybinių brandos egzaminų dalis. Prašymus laikyti antras valstybinių brandos egzaminų dalis pateikė daugiau nei 27 tūkst. dvyliktokų. Mokiniai rinkosi laikyti egzaminus tų dalykų, kuriuos apsisprendė mokytis III ir IV gimnazijos klasėse ir kurių valstybiniai brandos egzaminai yra organizuojami.
Paskelbti aukštųjų mokyklų reitingai: kurios išsiveržė į 1-ąsias pozicijas?
( )
Kurie universitetai bei kolegijos ir šiemet išsiveržė į pirmąsias pozicijas bei pelnė stipriausiųjų Lietuvoje vardą? Žurnalo „Reitingai“ rengėjai gruodžio 4 d. vykusioje spaudos konferencijoje pristatė lyginamąjį universitetų studijų krypčių vertinimą. Ši informacija atnaujinama ir skelbiama 2 kartus per metus - tradiciškai gegužės ir gruodžio mėn. Kaip kito aukštųjų mokytojų pozicijos reitingų sąrašuose?
Kodėl nuo 2025 m. įstoti į aukštąsias mokyklas gali būti gerokai sunkiau?
( )
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija gruodžio pirmosiomis dienomis paskelbė informaciją, iš kokio koeficiento bus dauginamas A ir B kurso matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros valstybinių brandos egzaminų rezultatas. Dėl koeficiento, nustatyto B lygiu besimokantiems mokiniams, daug jų neturės galimybės įstoti į aukštąsias mokyklas, nes jų konkursinis balas tiesiog bus gerokai per mažas.
Stojimai į aukštąsias mokyklas 2025 m.: kaip bus sudaroma konkursinė eilė?
( )
Ateinančiais 2025 metais stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami panašūs reikalavimai, kaip ir šiemet. Kaip ir ankstesniais metais, stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę ne mažiau kaip 3 valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir 1 pasirinktą egzaminą.
Nuo farmacijos iki aplinkosaugos: kokių specialistų paklausa sparčiai auga?
( )
Taikomosios cheminės analizės specialistų įsidarbinimo rodiklis siekia net 100 proc., rodo naujausi Užimtumo tarnybos duomenys. „Pastaruosius trejus metus šios profesijos atstovų poreikis nuolat auga. Todėl reguliariai sulaukiame įvairių laboratorijų kvietimų absolventams įsidarbinti. Tačiau šiuo laikotarpiu jau nebeturime kam jų siūlyti, visi absolventai jau dirba“, – teigia Nijolė Ružienė, Vilniaus kolegijos (VIKO) Mokslo taikomosios veiklos laboratorijos vedėja.
Kaip keisis 2025 m. lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino užduotys?
( )
2025 m. tiek I-ąją, tiek ir II-ąją lietuvių kalbos egzamino dalį laikysiantys III–IV klasių gimnazistai turės atlikti kiek kitokio pobūdžio užduotis: nebelieka tradicinių kalbėjimo potemių, o vietoje samprotavimo ir literatūrinių rašinių reikės rašyti grožinio teksto interpretaciją arba svarstyti pateikto teksto probleminį klausimą. Galutinai ir užduotys, ir vertinimo kriterijai patvirtinti lapkričio mėn.
Kokių karjeros galimybių atveria psichologijos studijos? Studenčių patirtys
( )
Psichologija – viena universaliausių ir populiariausių studijų krypčių, suteikianti galimybę tyrinėti žmonių mąstymą ir elgseną, taip pat šis mokslas atveria plačias karjeros pasirinkimo galimybes.
8 nekokie patarimai, kuriuos dažnai girdi būsimieji studentai
( )
Būsimieji ir esamieji studentai iš kitų žmonių – esamų studentų, mokytojų, dėstytojų, tėvų ar draugų – girdi pačių įvairiausių patarimų. Deja, ne visi jie yra geri, toli gražu ne visais patarimais reikėtų pasikliauti ir vadovautis. Taigi, šįkart supažindinsime su patarimais, kuriuos reikėtų labai kritiškai įvertinti netrukus naują gyvenimo etapą pradėsiantiems ar jau pradėjusiems jaunuoliams.
Lietuvoje – naujas pedagogų rengimo centras
( )
Kauno technologijos universitetui, Lietuvos sporto universitetui, Mykolo Riomerio universitetui ir Vilniaus kolegijai suteiktas Pedagogų rengimo centro statusas. Jį šešeriems metams suteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Ateities karjera: 11 geriausiai apmokamų darbų, profesijų ir sričių 2025 m.
( )
Artėjant 2025-iesiems, darbo rinka vystosi dar sparčiau nei bet kada anksčiau, ekonomika auga neįtikėtinais tempais. Tai lėmė pažanga technologijų, sveikatos priežiūros ir tvarumo srityse. Šiuolaikinis darbas neatskiriamas nuo inovacijų, saugumo ir efektyvumo. Taigi, kokie darbai ateityje bus geriausiai apmokami ir paklausiausi? Ką reikia turėti omenyje jaunuoliams, besirenkantiems studijas 2025 m., ir jau dirbantiems žmonėms, kurie darbo rinkoje nori išlaikyti konkurencinį pranašumą?
Ar jūsų gyvenimo aprašymas (CV) išlaikys dirbtinio intelekto testą?
( )
Yra tikimybė, kad jūsų CV pirmiausia peržiūrės dirbtinis intelektas (DI). Pavyzdžiui, „LinkedIn“ platformoje DI jau naudojamas kaip pirminis filtras, kuris padeda sujungti kandidatus su tinkamiausiomis darbo vietomis. Inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius teigia, kad DI galite pasitelkti ir patys, kad padidintumėte savo šansus būti pastebėtiems.
Vienuoliktokai ir dvyliktokai intensyviai dėlioja egzaminų dėliones
( )
10 dienų – tiek laiko liko iki datos, kai vienuoliktos ir dvyliktos klasių mokiniai turės priimti svarbius sprendimus: iki lapkričio 25 d. III-IV gimnazijos klasių mokiniai turi pasirinkti valstybinius brandos egzaminus (VBE), kuriuos ketina laikyti 2025 m. Vienuoliktokai laikys pirmą, o dvyliktokai – antrą VBE dalį.
Vėl pakeisti lietuvių kalbos ir literatūros VBE II d. vertinimo kriterijai
( )
Po susitikimo su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pakoregavo 2025 m. valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos bendrojo ir išplėstinio kursų antros egzamino dalies vertinimo kriterijus.
10 dažniausių klaidų, daromų per studentų motyvacinį ar darbo pokalbį
( )
Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas vis dažniau organizuojami motyvaciniai pokalbiai. Tokia praktika atėjo iš užsienio koledžų bei universitetų. Net jei konkursinis balas bus itin aukštas, tačiau pokalbio metu padarysite blogą įspūdį, įstoti į pageidaujamą studijų programą gali ir nepavykti. Taigi, kokių grubių klaidų reikėtų vengti dalyvaujant motyvaciniuose pokalbiuose? Beje, šie patarimai – gana universalūs, tad gali praversti, jei ruošitės ir darbo pokalbiui.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
240
241
242
243
244
245
246
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"