Kaip įvardija alumnė, viena iš priežasčių, kuri paskatino rašyti darbą šia tema – noras pačiai atlikti gyventojų skaičiaus prognozes.

„Kai mokykloje per geografijos pamokas mokiausi demografiją, vadovėlyje įprastai būdavo pateiktas grafikas su informacija, kiek žmonių pasaulyje (Lietuvoje) gyveno praeityje ir kiek, prognozuojama, gyvens ateityje. Tad studijuodama pagalvojau, kad galėčiau pati daryti gyventojų skaičiaus prognozes. Juolab kad daug smagiau rašyti darbą todėl, kad įdomu, o ne todėl, kad reikia“, – pasakoja R. Norbutaitė.

Magistro darbo metu ji gilino ir įtvirtino matematines ir modeliavimo žinias, sudarė modelius pasaulio ir Lietuvos populiacijai prognozuoti ir tas prognozes apskaičiavo. Rita prisipažįsta, kad nagrinėdama šaltinius sužinojo, jog demografija ir ekologija yra kur kas labiau susijusios, nei ji manė anksčiau.

„Šis darbas gali būti naudingas tiems žmonėms, kuriuos domina prognozavimas ar populiacijų modeliai. Darbą stengiausi rašyti kuo paprasčiau ir išsamiau, kad skaitytojui, kuriam šitos sritys yra naujos, nebūtų sunku suprasti“, – sako VU alumnė.

Finansų ir draudimo matematikos bakalauro ir magistrantūros studijų programos yra derinamos su Tarptautinės aktuarų asociacijos kvalifikaciniais reikalavimais, todėl, be matematikos, ji įgijo programavimo, ekonomikos, investicijų ir draudimo žinių. Pasak R. Norbutaitės, studijos buvo įdomios ir įvairiapusiškos.

Tik geriausiais atsiliepimais studijas prisimenanti alumnė ir būsimiems studentams linki nepamirštamos patirties, žinių bei įgūdžių ir puikaus studentiško gyvenimo akimirkų.

„Vienais gyvenimo bendrabutyje metais kambario draugė nupirko kalendorių su magnetu ir prikabino ant šaldytuvo. Kalendorius turėjo vietos užrašams – kambario draugė kiekvieną mėnesį užrašydavo po frazę – mėnesio šūkį. Iš visų šūkių mano mėgstamiausias – „Šiandien yra geriausia tavo gyvenimo diena“. Būsimiems studentams noriu palinkėti kiekvieną dieną gyventi nusiteikus, kad ji yra geriausia gyvenime“, – sako R. Norbutaitė.