Perspektyvios studijos su gabiausiais

„Studijuoti VU MIF finansų ir draudimo matematiką pradėjau 2004 m. Lietuvai tai buvo tikrai ypatingi metai, nes tapome ES nariais. Tuo laikotarpiu jau įsisiūbavo spartus ir labai daug žadantis Lietuvos finansų sektoriaus keitimasis bei augimas. Skandinavijos bankai ir kitos tarptautinės finansų kompanijos pradėjo plėtoti ir stiprinti savo organizacijas Lietuvoje, atsirado labai įdomių ir patrauklių darbo vietų pasiūla“, – prisimena D. Grinvaldas.

Pasak alumno, perspektyvi, įkvepianti ir daug žadanti buvo ne tik pasirinkta mokslų sritis, bet ir supanti aplinka: „Sukurta nauja finansų ir draudimo matematikos programa buvo bemaž populiariausia (ar viena iš pačių populiariausių) tuometinių studijų programų, čia jau mokėsi patys stipriausi Lietuvos matematikos studentai, todėl tikrai norėjosi įsilieti į šių talentingų ir konkurencingų studentų draugiją, turinčią labai šviesių ir daug žadančių perspektyvų darbo rinkoje“, – sako VU MIF alumnas.

D. Grinvaldas prisimena, kad turėjo labai griežtus, bet preciziškai objektyvius dėstytojus. Studentų žinios buvo vertinamos su labai didele atsakomybe ir pagarba mokymosi procesui. Visi buvo vertinami absoliučiai objektyviai ir be jokių išankstinių nuostatų ar simpatijų.

„VU MIF suformavo tvirtą požiūrį į savarankišką mokymosi procesą. Išmokus mokytis savarankiškai įdomius ir sudėtingus dalykus, atsiranda neįkainojamas įgūdis profesinei karjerai, kur tobulėjimas ir pokyčiai yra labai natūrali kasdienybės dalis“, – teigia jis.

Darbe reikalingi ir kiti įgūdžiai

A/S Rizikos valdymo padalinio Lietuvoje vadovas sako, kad kasdienis darbas suteikia daug įvairių galimybių, bet kelia ir iššūkių.

„Turiu galimybę būti lyderiu komandų vadovams bei rizikos valdymo specialistams, kuriantiems matematinius kredito rizikos valdymo modelius. Lyderystė – nenutrūkstamas bendradarbiavimo srautas didelėje komandoje, reikalaujantis labai stiprių komunikacijos ir komandinio darbo įgūdžių, darbinių situacijų raidos numatymo, darbuotojų interesų ir požiūrių derinimo. Tam reikia kiekvieną dieną pasitelkti emocinį intelektą, labai gerai įsiklausyti ir įžvelgti darbuotojų idėjų potencialą, išlaisvinti jų kūrybiškumą, skatinti prisiimti atsakomybę už siūlomus uždavinių sprendimus.

Pasak VU alumno, po universitetinių studijų šių dalykų ir jų supratimo teko kantriai mokytis savarankiškai: „Tai kartais vyko ir per daugelį profesinių klaidų bei nesėkmių. Tikiu, kad tas mokymasis vyksta iki šiol, tai tikrai didelis, bet kartu labai įdomus iššūkis, savaime sudėtingumu nesulyginamas su jokiu techniniu kredito rizikos uždaviniu“, – savo patirtimi dalijasi D. Grinvaldas.

Ryšys su universitetu nenutrūko

Darius palaiko ryšį su universitetu, džiaugiasi kiekvienais metais turėdamas galimybę pasikviesti būrį praktikantų į „Danske Bank“ A/S Rizikos valdymo padalinį Lietuvoje. Praėjusią vasarą jis klausėsi bakalauro darbų gynimo pristatymų, kurie paliko labai teigiamą įspūdį.

Jau kelerius metus iš eilės „Danske Bank“ yra Lietuvos jaunųjų matematikų susitikimo generaliniai rėmėjai: „Mūsų organizacijoje dirba labai didelė grupė VU MIF matematikos specialybių absolventų ir studentų nuo bakalaurų iki doktorantų, taip pat darbą banke su dėstymu derina ir du labai šaunūs dėstytojai.“

Būsimiems studentams D. Grinvaldas linki mėgautis studijomis ir bendradarbiauti, būti aktyviems ir atviriems naujovėms.

„Stenkitės studijų metu kuo daugiau užduočių atlikti kartu, padėdami vieni kitiems, vieni kitus mokydami ir kuo glaudžiau bendradarbiaudami. Labai vertinu ir dažnai savo kolektyve dirbantiems studentams kartoju prof. habil. dr. V. Paulausko mums per paskaitą pasakytus žodžius: praktinėms žinioms įgyti ir patirčiai kaupti turėsite visą savo karjeros laiką, tačiau to, ką taip stengiamės išmokti šiuo metu auditorijoje, galimybės išmokti taip lengvai nebeturėsite“, – sako VU alumnas D. Grinvaldas.