Žinios iš studijų pritaikomos darbe

„Pirmiausia rinkausi studijų kryptį, o paskui – universitetą ir fakultetą. Turėjau išsikėlęs sau tikslą įgyti ekonomikos bakalauro ir informatikos magistro laipsnį. To tikslo kryptingai siekiau. Be kitų dėstytojų, studijuojant Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete paskaitas skaitė ir MIF dėstytojai. Jie dalijosi įspūdžiais ir mokomaisiais dalykais, tai patraukė mano dėmesį“, – apie studijų pasirinkimą pasakoja T. Martinkėnas.

Pasak VU alumno, prieš pasirenkant studijas reikia atlikti tam tikrus namų darbus: „Iš ne vieno studento girdėjau atsiliepimus apie aukštą MIF studijų kokybę, įdomius dėstytojus. Prieš stodamas atlikau savo „žvalgybą“ – spėjimai ir rekomendacijos pasitvirtino, todėl apsisprendimas buvo tiesus ir aiškus.“

VU alumnas sako, kad itin svarbus ir atmintyje išlikęs aspektas – dėstytojų kantrybė ir noras išmokyti ištroškusius greičio, specifikos, įdomybių studentus atsitraukti nuo mažiau vertingų uždavinių sprendimo ir priversti pamatyti dalykus plačiau, mąstyti kūrybiškai. Anot T. Martinkėno, dėstytojų profesionalumas ir platus tarpdalykinių žinių spektras leidžia be vargo pasakoti apie smulkiausias technines detales, o kitą minutę kalbėti apie informacinių technologijų įmonės ir projektų valdymą. 

„Studijos VU ėjo koja kojon su mano profesine karjera. Tai, ką aptardavome su dėstytojais vakare, galėdavau praktiškai pritaikyti kitą dieną darbe, o iškilusius iššūkius vėl aptarti su dėstytojais universitete. Kai kuriuos užrašus, pavyzdžiui, sistemų architektūros, projekto eskizus, procesų gebėjimo brandos vertinimo modelius, rizikų valdymo metodologiją, naudoju ir vis prisimenu iki šiol“, – sako jis.

Su universitetu palaiko ryšį ir po studijų

„Vinted“ yra didžiausia Europoje internetinė naudotų mados prekių prekybos platforma, siekianti įrodyti, kad naudotos prekės gali būti tokios pat geros kaip ir naujos, ir padedanti savo nariams prekiauti dėvėtais drabužiais ir aksesuarais tiesiogiai vieniems su kitais. Šiuo metu T. Martinkėnas „Vinted“ kuria saugumo komandą.

„Verslas plečiasi, taigi prisitraukia dar daugiau dėmesio iš piktavalių, siekiančių pakenkti kibernetinėmis atakomis. Be didelio srauto pokalbių su potencialiais kandidatais į dvi augančias komandas, taip pat kuriu įmonės saugumo strategiją, saugumo programą, o norėdamas prablaškyti mintis – grįžtu ir prie inžinerijos“, – pasakoja VU alumnas.

Pasak T. Martinkėno, moderniems sprendimams reikia gerų specialistų komandos: „Kadangi kuriame sprendimus, kuriems atitikmenų rinkoje nėra, reikia tikrai gerai pasukti galvą siekiant inovatyvių inžinerinių ir procedūrinių sprendimų. Ieškome geriausių specialistų rinkoje, siekiame juos išlaikyti ir sukurti aplinką nuolatiniam tobulėjimui.“

T. Martinkėnas kiek galėdamas įsitraukia į VU veiklą ir pasibaigus studijoms – ieško darbuotojų, dalyvauja renginiuose, palaiko ryšius ir su dėstytojais. Šiuo metu jis planuoja studijuoti doktorantūroje ir VU yra pirmasis sąraše.

„Tiek magistrantūros, tiek bakalauro studentams linkiu būti darbštiems ir sąžiningiems. Semkitės iš universiteto viską, ką galite – profesines žinias, dėstytojų patarimus, bendradarbiaukite ir t. t. Vilniaus universitetas tuo ir įdomus, kad jame galima atrasti įvairiausių veiklų ir užsiėmimų“, – sako VU alumnas.