„Renginio išvakarėse apsigyniau vadybos mokslų magistrą, ir laimėtas bilietas man buvo tarsi universiteto pasveikinimas ir kartu dovana”, – galimybe pasiklausyti verslo lyderių džiaugiasi vadybos ir verslo administravimo magistrė Ignė Grincevičiūtė.

Būsimos absolventės teigimu, įteikiant garbės daktaro regalijas serui Richardui Bransonui trečiajame arenos aukšte buvo galima pajusti tikrą universiteto dvasią.

Universiteto studentus sužavėjo įkvepiančios lektorių kalbos, jų gebėjimas valdyti auditoriją bei aukštas viso renginio organizavimo lygis. Tarp įsimintiniausių pranešėjų daugelis paminėjo Josephą McClendoną ir „Angry birds“ kūrėją Peterį Vesterbacką.

„Patiko stereotipo, kad Jie ir Mes skiriamės, sulaužymas. Kai tai supranti, atsiveria kelias kilti aukštyn. Labai patiko įvairovė – vienas sakė, kad patirtis svarbiausia, kitas – kad patirtis yra niekas, svarbiausia noras... Iš to supratau, kad klaidingo kelio nėra, yra tik ryžto trūkumas“, – įžvalgomis dalijasi informatikos studentas Andrius Ragelis.

Paskaitos, įkvepiančios veikti

Lyderystės forume išgirstos mintys suteikė postūmį svajojantiems sukurti savo verslą jauniems žmonėms. Juk savo idėjomis ir asmenine patirtimi čia dalijosi praktikai. „Sėkmingi verslai ir verslininkai suklesti tada, kuomet verslą daro savo mėgstamoje srityje ar tiesiog jų hobis tampa verslu. Visada reikia daryti tai kas tau teikia pasitenkinimą ir tai taps verslu anksčiau ar vėliau“ – vieną svarbiausių išgirstų minčių įvardija mechanikos ir mechatronikos specialybės magistrantas Donatas Čerkevičius.

Dizaino ir technologijų studentė Laima Milašiūtė teigia, kad išgirstos mintys paskatino ją tiksliau apsibrėžti tikslus. „Kai žinai, ko sieki, ir pasiekti lengviau“ – teigia mergina. O ekonomikos ir vadybos magistrantė Monika Aglinskaitė, paklausta, ką nuo šiol darys kitaip, atsakė: „Ne kitaip, reikia tiesiog daryti! Dabar.“

Technikos mokslų daktaro laipsnis - britų verslininkui

Tarp „Forum One“ pranešėjų buvo ir naujai paskirtasis KTU garbės daktaras seras Richardas Charles Nicholas Bransonas. Po iškilmingos garbės daktaro regalijų įteikimo ceremonijos apsigaubęs pečius KTU mantija seras Richardas Bransonas neslėpė savo pasitenkinimo ir nuoširdžiai spaudė ranką KTU rektoriui prof. habil. dr. Petrui Baršauskui.

Britų verslininkas, per metus dalyvaujantis apie 20 verslo forumų, už galimybę apsilankyti Lietuvoje padėkojo Tarptautinės verslo taikos premijos laureatui, KTU absolventui technikos mokslų daktarui UAB „Skubios siuntos“ generaliniam direktoriui Vladui Lašui. Verslininkas, inovacijų ir kosmoso entuziastas bei jo pakviesti bendrakeleiviai bus pirmieji lietuviai, pakilę į kosmosą. Ten juos nuskraidins sero Richardo Bransono kosminio turizmo projekto „Virgin Galactic“ laivas.

Garbės daktaro laipsnio suteikimas sėkmingam verslininkui iliustruoja, jog lyderių ugdymas yra vienas iš Kauno technologijos universiteto prioritetų. Kartu su verslo lyderiais universitetas teigia savo studentams: „Svajok! Daryk! Nepasiduok!“ Turbūt jau netolimoje ateityje viename iš tarptautinių verslo lyderių forumų sėkmės istorijomis dalinsis KTU absolventai.