Ką tik 90-metį atšventusio universiteto langai ir durys – atviri naujovėms. Modernios lanksčios studijų programos su gretutinių studijų ir dvigubo laipsnio galimybėmis, pagalba steigiant savo verslą, kelionės... Bet apie viską iš pradžių.

 

Kūrėjų universitetas

„Mūsų universitetas ypatingas tuo, kad siūlydami ne tik technologijos, fizinių, bet ir humanitarinių, socialinių mokslų, menų studijų krypčių programas, mes užtikriname sąsają tarp šių mokslų“, – teigia KTU Studijų prorektorius prof. Pranas Žiliukas. Beje, studentai ne tik turi galimybę teoriškai pasidomėti, ką mokosi kitos nei jų specialybės studentai, ir kaip atrodo mokslinės laboratorijos ir studijų aplinka, bet ir praktiškai išbandyti kitos specialybės studijas.

Pavyzdžiui, norintieji gali rinktis gretutines studijas, kurias užbaigę gaus dvigubą – pagrindinės ir gretutinės studijų krypties – bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Gretutinių studijų pasirinkimo galimybę šiuo metu siūlo 18 KTU studijų programų.

Tarpkryptinės studijų programos – dar vienas lanksčios KTU studijų sistemos ypatumas. Elektroninės savitarnos būdu studentai gali patys susidaryti studijų derinius pagal savo poreikius ir pomėgius, tereikia užpildyti paraišką ir praeiti konkursą. 21 studijų programa suteikia galimybę savo studentams rinktis kitos studijų krypties modulius, todėl galimi net 350 unikalių programų derinių. Neabejojame, kad šis skaičius kitais mokslo metais gerokai padidės.

Tiriant gabiausius, sėkmingiausius žmones, išradėjus buvo nustatyta, kad absoliučios daugumos iš jų interesų ratas neapsiribojo viena sritimi – pakanka prisiminti Čarlzą Darviną, kuris turėjo net 16 hobių ar Leonardą da Vinči, kuris buvo ir menininkas, ir mokslininkas, ir išradėjas. Taigi, savo studentams siūlydamas gilinti žinias keliose srityse, KTU augina kūrėjų ir išradėjų kartą. Per drąsus teiginys? Skaitykite toliau!

 

Verslo universitetas

Ant tvirto bendradarbiavimo su pramone pagrindo KTU sėkmingai plėtoja ryšius su verslu. Nuo praėjusių metų universitete veikia Inovacijų ir verslo centras (IVC), bendradarbiaujantis su verslo įmonėmis, kurios ieško unikalių, pažangių technologinių sprendimų ar mokslinių tyrimų. „Svarbu ir mokslininkus, ir studentus mokyti, kaip perkelti technologijas į gamybą“, teigia KTU IVC direktorius dr. Almantas Danilevičius. KTU iniciatyvą įvertino tokios stambios verslo bendrovės kaip „Omnitel“, „App Camp“ ir „Samsung Electronics Baltics SIA“, kurios bendradarbiavo įrengiant didžiausią Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratoriją. Sunku būtų įsivaizduoti geresnę aplinką informacinių ir telekomunikacijų technologijų studentų praktikoms, ir palankesnę dirvą talentams augti.

KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto dėstytojas maltietis Brianas Azzopardi žavisi universtito studentams prieinama technine baze: „Fakulteto, kuriame aš dirbu įranga yra tokio paties, ar, net ir aukštesnio lygio nei tokios pačios paskirties įranga Jungtinės Karalystės mokymo įstaigose.“

Nuo rugsėjo studentams taps prieinamos ir KTU studentų miestelyje įsikūrusio Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro, kuris yra „Santakos“ slėnio dalis, laboratorijos su moderniausia Baltijos šalyse įranga. „Santakos“ slėnis atvers daugybę galimybių plėtoti savo mokslines ir verslo idėjas.

 

Idėjų universitetas

„Mūsų universitete svajonės tampa realybe“, teigia P. Žiliukas. Kaip pavyzdį prorektorius pamini nuo 2002-ųjų organizuojamą jaunųjų mokslininkų darbų parodą – konkursą „Technorama“. Ne vienos konkurse parodytos idėjos įgyvendinimui studentai įkūrė savo įmones. Galimybių verslumui skatinti vis daugėja – KTU įsikūrusioje jaunojo verslo vystymo erdvėje „StartupSpace“ jaunimas buriasi į komandas ir jų verslo idėjos išauga iki realių įmonių, kurios atlieka paslaugas, kuria technologijomis grįstus produktus. Per praėjusius metus „StartupSpace“ buvo įkurta net penkiolika pumpurinių įmonių, o studentai ir jaunieji verslininkai pritraukė daugiau kaip pusę milijono litų investicijų.

KTU studentai turi ne vieną progą įgyti praktinės veiklos įgūdžių. Viena iš tokių – projektas „ATVERK – ateities verslo komanda“. Projekto dalyviai, įvairių fakultetų, skirtingų studijų sričių ir krypčių studentai ir dėstytojai kuria ir vysto inovacines idėjas įmonėse. Praėjusiais metais projekto dalyviai kūrė elektrinės pavaros dviračiams, treniruoklio asmenims su judėjimo negale ir kitų produktų prototipus, o geriausių rezultatų pasiekę studentai stažavosi Tamperės (Suomija) „Demola“ studentų verslumo ugdymo centre.

 

Tarptautinis universitetas

Norintiesiems pasisemti tarptautinės studijavimo patirties KTU siūlo daugybę studijų mainų ir praktikos programų. Šiuo metu universitetas turi 356 dvišales sutartis su 195 užsienio aukštosiomis mokyklomis ir šis skaičius vis auga. Tiesa, KTU taip sparčiai tarptautiškėja (kasmet užsienio studentų, besimokančių visą studijų programą skaičius padidėja beveik trigubai), kad kai kurių specialybių studentai gali pasijusti taip, lyg studijuotų ne Lietuvoje.

Universitete daugėja kursų, dėstomų užsienio (anglų ir rusų) kalbomis, dažnėja tarptautinių dėstytojų vizitai, o neseniai dar du iš jų buvo priimti nuolatiniam darbui. „Matosi visai kiti šių dėstytojų darbo metodai, jie daug aktyviau dalyvauja elektroninėse studijų erdvėse. Tikrai pajutome, kad padvelkė naujais vėjais“, tarptautinių dėstytojų darbo metodais džiaugiasi Studijų departamento direktorė doc. Berita Simonaitienė.

Kino teoriją ir filosofiją universitete dėstantis italas muzikologas doc. dr. Dario Martinelli vertina galimybę dirbti KTU: „Žinau, kad tarptautiškumas ir inovacijos šiuo metu yra KTU prioritetai ir mane žavi galimybė gyvai prisidėti prie šių procesų“. Vardydamas tarptautiškumo privalumus muzikologas teigia: „Kiekviena kultūra turi ką pasiūlyti. Susidurę su kitais profesinės ir akademinės veiklos modeliais, galime iš jų pasiskolinti šį tą naudingo ir pritaikyti sau, patobulinti savąjį modelį. Štai, pažiūrėkite į iškiliąsias JAV asmenybes: Einšteinas buvo vokietis, I. M. Pei – kinas, Muiras – škotas, Pulitzeris – vengras, Berlinas – rusas... Nederėtų pamiršti ir mūsiškio „Fluxus“ įkūrėjo Mačiūno.“

Mokytis naujo dalyko anglų kalba? Jei tokia mintis kelia nerimą, B. Simonaitienė ramina pateikdama dabartinių medijų filosofijos studentų patirtį: užsieniečio dėstytojo skaitomi kursai suteikia dvigubą naudą – ir kalba patobulėja, ir įdomių žinių įgyjama, ir su kitokiu požiūriu susipažįstama. Studijų departamento direktorė tikina, kad anglų kalbos barjero studentai nejaučia. Beje, abejojantiems dėl savo anglų kalbos lygio KTU rengia nemokamus kursus, sudarydamas sąlygas patobulinti savo žinias iki reikiamo lygio.

 

Tavo universitetas

Seniai žinoma tiesa – galima labai gražiai papasakoti apie tai, koks sniegas baltas, tačiau tik palietęs suprasi, kad jis dar ir šaltas. Išvardintieji dalykai – tik dalis to, ką būsimieji studentai norėtų sužinoti apie KTU. Daug daugiau informacijos surasite apsilankę internetiniame puslapyje.

 

KTU priėmimo skyriaus darbuotojai visada maloniai atsakys į klausimus, o mėgstantys viską pamatyti ir įvertinti savo akimis, kviečiami registruotis į individualias ar kolektyvines ekskursijas – „Atvirų durų dienos KTU“.