Tarp tokių perspektyvių inžinerijos sričių – plastikų inžinerija. Juk plastikai tapo neišvengiama dabartinio gyvenimo dalimi: nuo pakuočių iki žmogaus organų implantų. Plastikų inžinerijos srities technologai, konstruktoriai, vadybininkai labai laukiami ne tik plastiko gaminių, bet ir gumos, ortopedinių priemonių projektavimo, gamybos ir perdirbimo įmonėse. Nors pirmieji sukurti plastikai kėlė dideles aplinkos taršos problemas, šiuo metu kuriami ekologiški ir greitai suyrantys plastikai. Vis dėlto ateities technologams dar lieka išspręsti daug problemų.

      Naudotos gumos perdirbimo technologijas įvaldžiusios įmonės „Devulco“ direktorius Edgaras Kaminskas pabrėžia, kad jo vadovaujamai įmonei specialistų reikia nuolat. „Mielai įdarbintume plastikų ir gumos srities specialistus gamybos technologo darbui – reikia žmonių, kurie kurtų kompozicijas mūsų užsakovų gaminiams. Jei rastume tokių darbuotojų, jie paspartintų visos įmonės plėtrą – esame pasiryžę netgi įrengti laboratoriją. Tačiau Lietuvoje specialistų nerandame: gal dar tiesiog neparengta pakankamai“, – sako bendrovės „Devulco“ direktorius E. Kaminskas.

      Jo vadovaujama įmonė nemažai investuoja į šiuolaikinius mokslinius tyrimus, tad bendradarbiauja ir su KTU mokslininkais tiek plastikų, tiek gumos srityje.

     Įmonei neretai tenka perprasti klientų gaminių ypatybes – tokio darbo negalima patikėti bet kuriam darbuotojui, turinčiam tik vadybinių žinių. Čia reikia specialistų, kurie patys gebėtų kurti reikiamas gumos kompozicijas, išmanytų jų gamybos technologijas.

      Kol kas tokių gebėjimų jaunam specialistui tektų įgyti jau dirbant konkrečioje įmonėje. Tačiau E. Kaminsko vertinimu, būsimieji plastikų inžinerijos specialistai taptų aukso vertės darbuotojais, jeigu dar studijuodami galėtų padirbėti su plastiko ir gumos mišiniais. O rinka ir poreikis šiam verslui yra: pasaulis gręžiasi link ekologiškai naudingų aukštos pridėtinės vertės produktų.