Kad pirmoji pažintis su Universitetu išliktų ilgam, Kauno technologijos universitetas savo pirmakursiams rengia ypatingą priėmimą. Penkios dienos nekasdienių įspūdžių, muzikos, spalvų, naujų susitikimų ir pažinčių, vaišių ir dovanų. Visa tai – KTU pirmakursių priėmimui skirtoje šventėje „Tavo pirmas. Tavo KTU“, kuri vyks liepos 29 d. – rugpjūčio 2 d. prie KTU Centrinių rūmų (K. Donelaičio g. 73).  

Pasak KTU rinkodaros vadovės Kristinos Petravičienės, KTU bendruomenė jau kelis mėnesius entuziastingai ruošiasi šiam džiugiam momentui ir yra pasirengusi sutikti savo naujuosius narius. Universiteto studentai, dėstytojai, absolventai, administracija supažindins pirmakursius su Universiteto gyvenimu, studijų, karjeros, laisvalaikio galimybėmis, atsakys į visus juos dominančius klausimus. „Tikimės, kad ši šventė padės Universiteto naujokams pasijusti smagiai ir jaukiai nuo pat pirmosios dienos“, – teigė šventės organizatorė.

Atsakymai į visus klausimus

Pirmą kartą atvykus į savo aukštąją mokyklą kyla daugybė klausimų. Neretai daugiau jų užduoda ne patys studentai, o jų tėvai ir artimieji. Šventės organizatoriai žada – bus išsamiai atsakyta visiems.

Visas penkias sutarčių pasirašymo dienas KTU Centriniuose rūmuose veiks informacijos centras, kur bus galima gauti atsakymus į visus studijomis ir studentų gyvenimu susijusius klausimus: kur kreiptis dėl studijų paskolos, kokioje kavinėje galima pigiausiai ir skaniausiai papietauti, ką veikti po paskaitų ir daugelį kitų.

Padėti pirmakursiams ypač entuziastingai veržiasi studentai – juk dar visai neseniai ir jie nedrąsiai mynė Universiteto slenksčius, todėl pirmakursių nerimas ir jaudulys jiems dar gerai pažįstamas.

„Prieš trejus metus ir aš ėjau tuo pačiu keliu, kaip ir dabartiniai pirmakursiai. Didžiausią įspūdį tuomet man paliko mus pasitikę Studentų atstovybės nariai, kurie buvo labai draugiški ir linksmi. Jei prieš tai dar buvo abejonių, ar teisingai pasirinkau, tai nuo tos akimirkos visos abejonės dingo“, – įspūdžiais dalijosi trečio kurso studentė Unė-Marija Jurkštaitė.

Šiais metais Unė-Marija kartu su gausiu studentų savanorių būriu skubės į pagalbą KTU pirmakursiams – atsakinės į jų klausimus, padrąsins, padės susiorientuoti, kas ir kaip. „Universitetas bus Tavo antrieji namai ketverius metus, tad kuo geriau čia jausies, kuo labiau įsitrauksi į akademinės bendruomenės gyvenimą, tuo bus smagiau“, – sako Unė-Marija.

Įkvėps siekti maksimumo

Pirmasis universitetas – tai ir pirmasis žingsnis karjeros link. Tad visą sutarčių pasirašymo savaitę KTU Senato salėje (K. Donelaičio g. 73) vyks susitikimai su KTU absolventais, dabar sėkmingais verslininkais ir įmonių vadovais. Jie pasidalys savo praktine patirtimi ir patarimais, kaip savo svajonę paversti realybe. „Tikimės, kad KTU alumnų sėkmės istorijos įkvėps jaunimą siekti maksimumo“, – sakė šventės organizatorė Kristina Petravičienė.

Būsimieji studentai ir jų tėveliai bei artimieji taip pat bus kviečiami dalyvauti paskaitose-diskusijose, kurias ves patyrę karjeros specialistai, psichologai, studentų ugdymo vadovai bei studentų visuomeninių organizacijų lyderiai.

Laukia staigmenos

Po visų formalių procedūrų KTU pirmakursiai galės atsipūsti poilsio zonoje, kuri bus įrengta šalia KTU Centrinių rūmų. Čia bus galima užkąsti, išgerti puodelį kavos, pasišnekučiuoti su naujaisiais studijų draugais.

KTU Studentų atstovybė žada pirmakursius kasdien stebinti vis naujomis staigmenomis: vaišinti ledais, sūreliais, pica, kitais studentiškais skanėstais, pradžiuginti atminimo dovanėlėmis.

Savo prisistatymus rengia ir KTU sporto bei meno kolektyvų atstovai. Ypatinga atrakciją sumanė KTU Humanitarinių mokslų fakulteto studentai, kurie kvies pirmakursius prisidėti prie bendro paveikslo tapymo.

Pirmakursių laukia ne tik Universitetas, bet ir studentiškiausias miestas Kaunas. Kavinėse, restoranuose, muziejuose ir įvairiose pramogų vietose jiems bus taikomos specialios nuolaidos. Be studentų pamėgto kavos baro „Coffee Inn“, pirmakursiai ir jų artimieji galės su nuolaida pasivaišinti picerijoje „Charlie pizza“, paragauti ispaniško maisto kavinėje „Flamenco“, išbandyti kitų kavinių meniu; taip pat – pačiuožinėti „Akropolio“ ledu, apsilankyti Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir kituose, pasigėrėti Kauno panorama nuo Prisikėlimo bažnyčios stogo, pamatyti kitas žymias Kauno vietas. 

Ekskursijos po Kauną ir KTU

KTU – vienas iš didžiausių Lietuvos universitetų, turintis išties nemažai padalinių. Vieni jų išsidėstę miesto centre, kiti – Studentų miestelyje, kuris įsikūręs netoliese esančiame Dainavos rajone, greta Ąžuolyno.

Susiorientuoti, kur kas yra, pirmakursiams padės apžvalginės ekskursijos, į kurias juos veš autobusas atviru stogu. Trylika specialių maršrutų supažindins su žymiausiomis miesto vietomis, aprodys, kur išsidėstę Universiteto padaliniai – fakultetai, biblioteka, bendrabučiai, laisvalaikio ir pramogų vietos. Autobusas kursuos kasdien nuo KTU Centrinių rūmų.

„Pirmųjų kartų Universitete daug – tai pirmieji dėstytojai, pirmieji koliokviumai, pirmieji nesklandumai ir pirmoji sėkmė. Norisi, kad pirmoji savaitė Universitete būsimiems studentams būtų nepamirštama“, – sako KTU studentė Unė.

Kauno technologijos universiteto priėmimo šventė „Tavo pirmas. Tavo KTU“ prasidės liepos 29 d. Sutartys su pakviestaisiais studijuoti KTU bus pasirašinėjamos KTU Centriniuose rūmuose (K. Donelaičio g. 73) kasdien nuo 8 val. iki rugpjūčio 2 d. 17 val. Norintieji galės užsisakyti bendrabutį.