Kaip sako KSU Rektorė prof. dr. Jolanta Bieliauskaitė, patvirtinta magistrantūros studijų programa įrodo ilgametį KSU ekspertiškumą aviacijos vadybos srityje. Tai svarbus žingsnis tiek Universitetui, tiek ir Lietuvai, kadangi siūlomos ne tik bakalauro, bet nuo šiol ir magistro tarptautinės aviacijos vadybos studijų programos yra išskirtinės, rengiančios profesionalius aviacijos specialistus ir aviacijos pramonės vadovus, kurių šioje industrijoje labai trūksta bei kurie reikšmingai prisideda prie šalies ekonomikos vystymosi. Nuo šiol KSU galės pasiūlyti ne tik bakalauro, bet ir magistrantūros studijas šios srities profesionalams tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Šiuo metu universitete vykdoma Aviacijos vadybos bakalauro studijų programa yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp Europoje vykdomų šios studijų krypties studijų. „Kasmet Universiteto Aviacijos vadybos studijų programa pritraukia studentus ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų Europos, Azijos šalių. Mūsų studentų tiek akademiniai, tiek ir profesiniai pasiekimai yra išskirtiniai – stebime sparčiai augančias jų karjeras ir suprantame, kad ši tarptautinė studijų programa, įtraukianti dėstytojus – aviacijos ekspertus, praktikus iš viso pasaulio, o kartu ir studijų metais susiformuojantis bendraminčių tinklas, yra reikšmingas veiksnys jų profesinei sėkmei. Aviacijos industrija pasižymi dideliu aviacijos specialistų, profesionaliai parengtų darbuotojų, poreikiu, taip pat stebime ir jau industrijoje dirbančių asmenų norą tobulėti, praplėsti savo žinias, sukurti papildomą kontaktų ratą, tad tokiems žmonėms ir yra skirta tarptautinė, anglų kalba vykdoma Aviacijos vadybos magistrantūros studijų programa. Šioje programoje didelis dėmesys skiriamas dėstytojų – aviacijos ekspertų komandai bei kruopščiai suformuotiems, rinkos poreikius ir naujausias dabarties ir ateities aviacijos tendencijas atliepiantiems studijų dalykams. Ši studijų programa yra pritaikyta dirbančiam asmeniui, kadangi paskaitos vyks nuolatine – nuotoline studijų forma, tad dirbantys, keliaujantys, o taip pat ir darbo – gyvenimo balansą vertinantys asmenys ras galimybę studijuoti ir dar labiau patobulėti“ –  teigia Deimantė Žilinskienė, Universiteto Verslo inovacijų ir komunikacijos mokyklos vadovė.

,,Aviacija, nors dažniausiai asocijuojasi tik su oro linijų pilotais ir stiuardais bei stiuardesėmis, apima gerokai daugiau, nei tik šias profesijas. Nors Lietuvoje nėra nacionalinių avialinijų, Lietuvos kapitalo aviacijos įmonėms priklauso apie 250 lėktuvų. Lėktuvai naudojami pagal vadinamąjį ACMI modelį, suteikiantį galimybę oro bendrovėms dalintis ištekliais ir optimizuoti skrydžių veiklą.
Tūkstančiai žmonių dirba Lietuvos ofisuose, kad būtų užtikrinami skrydžiai visame pasaulyje. Būtent todėl labai vertiname KSU Aviacijos vadybos studijas bei Universiteto rengiamus profesionalus, kurie atitinka realų verslo poreikį ir leidžia aviacijos verslui samdyti būtent Lietuvoje paruoštus specialistus”, – sako Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA Valdybos pirmininkas Aleksandras Nemunaitis.

Baigę  magistro studijas, studentai galės dirbti viduriniosios arba aukščiausios grandies vadovais, komandų vadovais, vadovais oro uostuose, keleivių ir orlaivių antžeminio aptarnavimo organizacijose, orlaivių techninės priežiūros įmonėse, turizmo bendrovėse, taip pat viešojo sektoriaus, tiesiogiai susieto su aviacijos pramone, organizacijose, taip pat gebės kurti aviacijos startuolius.

Bakalauro studijos trunka 3,5 metų, magistro studijos  – 1,5 metų.

Plačiau apie studijas: www.ksu.lt