Kūrybinės dirbtuvės „LT Game Jam 2014“ yra pasaulinio renginio „Global Game Jam“, kuris vyko sausio 24-26 d. beveik 500 viso pasaulio miestų, dalis.

 

„Renginys pavyko puikiai. Pirmą kartą „Global Game Jam“ buvo organizuojamas kartu su Vilniumi. Tai padėjo pakylėti renginį į aukštesnį lygį. Miego kaip visada renginio dalyviams trūko, bet ištvermingiausieji dirbo ir naktimis, siekdami pabaigti savo sugalvotus žaidimus“, – įspūdžiais dalinosi vienas „LT Game Jam“ organizatorių, „KTU StartupSpace“ įsikūrusios įmonės „SneakyBox“ vadovas Liudas Ubarevičius.  

 

Jo teigimu, kūrybinių dirbtuvių dalyviams iš pradžių buvo sunku įsivažiuoti į šiemet „Global Game Jam“ pateiktą žaidimų temą „We don't see things as they are, we see them as we are“. Tačiau renginio eigoje viskas stojo į savo vietas ir Kaune buvo sukurta net 10 įvairiausių žaidimų. Juos galima pamatyti ČIA.

 

Pirmą kartą šiais metais buvo išrinkta ir apdovanota nugalėtojų komanda – Paulina Kaušakytė ir Tomas Putanas, sukūrę žaidimą „Do Not Disturb“. Laimėtojus balsuodami išrinko patys „Global Game Jam“ dalyviai. Jiems atiteko simbolinis prizas – „Džemas“, kurio viduje buvo įdėtas žaidimų valdymo pultas.

 

„Global Game Jam“ yra vienas didžiausių tarptautinių renginių, skirtų žaidimų kūrėjams ir žaidimų kultūros gerbėjams. Pasauliniu mastu renginį kuruoja organizacija „Global Game Jam“, o Lietuvoje juo rūpinasi Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos nariai ir VšĮ „Versli Lietuva“.

 

Šiam renginiui apibūdinti tinka dabar ypač madingas sulėktuvių terminas, nes visame pasaulyje vienu metu susibūrę į komandas entuziastai generuoja idėjas ir kuria kompiuterinius žaidimus. Jų tikslas – veikiantį žaidimą ar jo prototipą sukurti per 48 valandas.

 

Masiniai žaidimų gerbėjų sambūriai pasaulyje vyksta jau šešerius metus iš eilės, tačiau lietuviškos kompiuterinių žaidimų kūrimo tradicijos dar senesnės – pirmosios dirbtuvės vyko 2002-aisiais Kaune, o jas organizavo KTU studentų grupė „Nesnausk!“.

 

Video