Atkaklus vaikinas į sporto viršūnę įkopė po kelerius metus trukusių alinančių treniruočių, kuriose išmoko ant skersinių, lygiagrečių atlikti žadą atimančius pratimus ir triukus – prisitraukimai viena ranka, atsispaudimai kojas pakėlus virš žemės. Sportuojant išsiugdyta valia, ištvermė ir ryžtas jam padeda ir siekiant mokslo aukštumų, ir aktyvioje visuomeninėje veikloje.

Nuo 2011 m. Rygoje vykusiame Pasaulio čempionate laimėtos bronzos prabėgo beveik treji metai. Per juos D. Smailys ne tik toliau skynė pergales tarptautinėse varžybose, svariai prisidėjo populiarinant egzotišką sporto šaką Lietuvoje, bet ir sėkmingai pradėjo Informacinių sistemų studijas KTU, neseniai tapo Dainavos rajono seniūnaičiu.

„Sportas, kuriame pats sau esi treneris, išmoko planuoti laiką, ugdo valią, todėl suderinti mokslą ir gatvės gimnastiką bei kitą veiklą nėra sunku“, – teigia devyniolikmetis.

 

Ištakos siekia antiką

Gatvės gimnastika sparčiai populiarėti pradėjo prieš šiek tiek daugiau nei dešimtmetį, kai internete pasirodė nuostabą keliantys vaizdo klipai su JAV atletų atliekamais neįtikėtinais triukais ant skersinių, lygiagrečių, gimnastikos žiedų, panaudojant tik savo kūno svorį.

Nors ši sporto šaka vadinama jauna, D. Smailys pabrėžia, kad iš tiesų ji yra naujai atrastas senas sportas.

„Gatvės gimnastikos ištakos siekia antiką, kai kariai treniruodavosi panaudodami savo kūno svorį. Dabar vėl viskas atgimsta. Šios sporto šakos elementai naudojami cirke, hiphopo kultūroje“, – pasakojo daugiau nei ketverius metus gatvės gimnastika užsiiminėjantis studentas.

Jo teigimu, Lietuvoje yra ir seniau pradėjusių treniruotis kiemuose, prie stadionų įrengtose sporto aikštelėse. Tačiau pirmieji entuziastai nerengė varžybų, sportavo tik savo malonumui.

„Norėdami dalyvauti pirmajame Pasaulio gatvės gimnastikos čempionate, susibūrėme į komandą „Project Mayhem“. Nuo to viskas ir prasidėjo. Pradėjome kartu sportuoti, galvoti naujus triukus, rengti neoficialius susibūrimus, varžybas, aktyviai populiarinti šią sporto šaką, rengti Lietuvos čempionatus, kurių laimėtojai dalyvauja Pasaulio čempionate“, – atsimena Deividas.

 

Sportas nieko nekainuoja

Užsiiminėti gatvės gimnastika, kuri yra savotiškas lengvojo kultūrizmo (fitneso) ir sportinės gimnastikos lydinys, nieko nekainuoja – tereikia ateiti į sporto aikštelę, kurioje yra skersinis, lygiagretės.

„Beveik prie kiekvieno stadiono yra visa reikalinga įranga. Tiesa, dažnai ji būna pagaminta dar sovietmečiu ir neatitinka gatvės gimnastikos reikalavimų – lygiagretės yra per toli viena nuo kitos, skersiniai per stori, tačiau treniruotis galima“, – sako D. Smailys.

Dabar jis nekantriai laukia balandžio 5-ąją, 11 val. prie Kauno statybininkų rengimo centro įvyksiančio pirmosios Kaune specialiai gatvės gimnastikai pritaikytos aikštelės atidarymo. Prie jos atnaujinimo svariai prisidėjo ir pats Deividas.

 

Metė vandensvydį

Gatvės gimnastikos pagrindas – įprasti jėgos pratimai: atsispaudimai, prisitraukimai, todėl sportuoti kiekvienas gali pradėti ir namie.

Prieš susižavėdamas gatvės gimnastika, lankiau plaukimą, vėliau – vandensvydį, todėl fizinis pasiruošimas buvo neblogas, ypač – ištvermė ir stiprūs nugaros raumenys. Todėl kai kuriuos pratimus atlikti išmokau gana greitai. Pirmaisiais metais dar derinau vandensvydį ir gatvės gimnastiką. Vėliau jo atsisakiau, nes pajutau, kad jis nėra toks artimas mano širdžiai“, – teigia KTU studentas.

Jis paskatino pradėti sportuoti ir savo širdies draugę. Tiesa, ji mieliau lankosi sporto salėje, nes karstytis kieme ant skersinio jai atrodo nemoteriška.

 

Išmoko planuoti laiką

Nors be sporto devyniolikmetis neįsivaizduoja savo gyvenimo, ne mažiau svarbios jam ir studijos Kauno technologijos universitete. Lyg būtų maža užsiėmimų, neseniai Deividas tapo ir Dainavos rajono Taikos 2-osios seniūnaitijos seniūnaičiu. Kaip suderinti tiek veiklų?

„Sportas, kuriame pats sau esi treneris, išmoko planuoti laiką, ugdo valią, todėl suderinti mokslą ir gatvės gimnastiką bei kitą veiklą nėra sunku. Gal dabar net lengviau viską suderinti nei mokykloje, nes Universitete turi daugiau mokytis savarankiškai. Nėra taip, kad kasdien užduotų daug namų darbų, kuriuos privalai padaryti.

Galiu ryte eiti sportuoti, tada – į paskaitas, o vakare skirti laiką kitiems savo reikalams“, – aiškina D. Smailys.

Energijos visai dienai jis „pasikrauna“ miegodamas ne mažiau 7–8 valandų ir sveikai maitindamasis, nors kartais ir neatsisako su draugais suvalgyti picą.

 

IT specialistas – ne tik programuotojas

Iniciatyviam ir žingeidžiam vaikinui nereikėjo ilgai sukti galvos ką veikti baigus mokyklą. Jau vyresnėse klasėse jis žinojo, kad studijuos informacines technologijas (IT).

„10–11 klasėje KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykloje lankiau programavimo kursą. Supratau, kad programavimas man patinka ir gerai sekasi. Sunkiausia man buvo pasirinkti iš trijų studijų programų: Informatikos, Programų sistemų ir Informacinių sistemų. Norėjau pasirinkti plačiausią sritį, kad trečiame kurse turėčiau daugiau specializacijos pasirinkimo galimybių, todėl pasirinkau Informacinės sistemos“, – teigia Deividas.

Perspektyviomis specialybėmis jis įvardija duomenų bazių, serverių administravimą, debesų tinklų, JAVA programavimą.

„Yra didelis pasirinkimas, todėl nebūtina eiti ten, kur eina dauguma. Juk IT specialistas – ne tik programuotojas siaurąja prasme“, – savo universitetinių studijų pasirinkimą argumentuoja D. Smailys.

 

Gauna stipendiją

Sėkmingai išlaikęs pirmąją egzaminų sesiją, Pasaulio gatvės gimnastikos čempionato prizininkas džiaugiasi gaunantis stipendiją ir toliau nežada atsipalaiduoti.

„Viskas yra tikrai neblogai. Kai dar mokiausi mokykloje, vyresni draugai gąsdino, kad studijos yra labai sunkios. Bet mano tėtis yra baigęs KTU, pats žinojau, kad čia rengiami geri specialistai, todėl tikrai nesigailiu savo pasirinkimo. Jei viską laiku išsiaiškini, ruošiesi, tai nėra labai sunku. Man gal net lengviau negu mokykloje, nes joje buvau priverstas mokytis ir tuos dalykus, kurie man ne prie širdies“, – atviravo Deividas.

Iš pirmo žvilgsnio kuklus, tačiau pasitikėjimu savo jėgomis trykštantis vaikinas įsitikinęs, kad sportas jam ir toliau bus asmeninio ir darbinio gyvenimo sėkmės garantas.

Deivido Smailio pasirodymas Pasaulio gatvės gimnastikos čempionate 2012 m.