Pagal ją Projektų vadybos magistrantūros programoje studijuojantys studentai galės vykti į Dortmundo universitetą (vok. Fachhochschule Dortmund, angl. University of Applied Sciences and Arts (FHDO) siekti dvigubo abiejų aukštųjų mokyklų diplomo.

Tai – pirmoji studijų programa KTU Ekonomikos ir verslo fakultete, kurią sėkmingai baigus absolventai įgis dviejų aukštųjų mokyklų baigimą patvirtinantį Projektų vadybos magistro diplomą.

KTU ir Dortmundo universitetų programų turinys yra beveik identiškas, t.y. parengtas pagal tą pačią logiką ir metodologiją. Į Vokietiją išvykstantys studentai gali rinktis Informacinių technologijų vadybą (angl. Managing IT-Projects) arba Globalių verslo projektų vadybą (angl. Managing Global Business Projects) studijas anglų kalba.

Pagrindinis programos privalumas – studijų visapusiškumas, nes Vokietijoje įgyjamos žinios ne dubliuoja EVF dėstomų dalykų turinį, o papildo ir praplečia kompetencijų portfelį. KTU įgiję bendrųjų, esminių projektų valdymo kompetencijų, grindžiamų projektų valdymo žinių sritimis, magistrantai Dortmunde susitelks į specializacijų dalykus.

Ypatingas dėmesys – IT sričiai

„Šiandien veikiausiai nerasime nė vienos šiuolaikiškos organizacijos ar įmonės, kuri savo veikloje netaiko projektinio valdymo. Tą byloja ir darbo rinkos aktualijos, atskleidžiančios darbo pasiūlymų projektų vadovams gausą. Pasirinkusieji šią studijų programą įgis įvairių kompetencijų, šiuolaikinių projektų valdymo žinių, pradedant nuo smulkių verslo plėtros projektų ir baigiant stambiais tarptautiniais inžinieriniais projektais.

Taip pat didelis dėmesys skiriamas vienai progresyviausių ir perspektyviausių – informacinių technologijų (IT) – sričiai. Šie projektai pasižymi didele rizika, reikalauja specifinio požiūrio į vykstančius procesus ir jų valdymą.

Partneriai iš Dortmundo universiteto yra sukaupę nemenką patirtį rengiant IT projektų valdymo specialistus. Mūsų Fakulteto studentai, išvykę į Vokietiją, gaus ne tik profesinių žinių, bet ir susipažins su praktiniais projektų valdymo aspektais. Jiems taip pat bus pasiūlytos ir sudarytos galimybės atlikti praktiką.

Taip pat sieksime, kad bendradarbiavimas su Dortmundo aukštąja mokykla remtųsi ir aktyviu abipusiu mokslinių tyrimų srities plėtojimu“, – lūkesčiais dalijosi KTU Ekonomikos ir verslo fakultete programą koordinuojanti Vadybos katedros profesorė Rūta Čiutienė.

Kuria papildomą vertę

Sutartį pasirašęs universiteto Mokslo, studijų bei tarptautinių ryšių prorektorius profesorius Carstenas Wolffas pritarė savo kolegei iš Lietuvos.

„Labai džiaugiamės šia sutartimi sustiprinę partnerystę. Matome, jog mūsų universiteto ir KTU studijų Projektų vadybos programos yra itin panašios, o galimybė KTU studentams atvykti pasimokyti į Vokietiją neabejotinai kuria papildomą vertę.

Svarbu suprasti, kad geras, kompetentingas projektų valdymo specialistas  – tai tas, kuris pasižymi ne tik vadybiniais gebėjimais, bet ir giliomis konkrečios srities žiniomis, ypač specifinės IT nišos išmanymu.

Susitikimo su Fakulteto vadovybe metu aptarėme ir kitas galimas bendradarbiavimo kryptis, numatyta daug bendrų planų, tad šis sutarties dėl Projektų vadybos studijų programos pasirašymas – tik pirmas žingsnis kokybiško tolesnio akademinio bendravimo link“, – sakė C. Wolffas.

Bendradarbiavimo nauda neabejoja

Sutarties pasirašyme dalyvavo ir trys Projektų vadybos magistrantūros pirmakursės, rudenį išvyksiančios studijuoti į Vokietiją.

„Studijos Dortmunde yra unikali galimybė pagilinti projektų vadybos žinias ir įgyti tarptautinės patirties“, – sakė Rūta Antanavičiūtė.

„Dvigubas magistro diplomas ir stipendija, šansas praturtinti profesines žinias, patobulinti anglų ir vokiečių kalbą, rasti potencialių partnerių ateities projektams – ko dar gali norėti iniciatyvus KTU studentas?“, – išvykos nauda neabejojo Meda Keleckaitė.

„Dvigubo projektų vadybos magistro laipsnio studijos Dortmunde – tai ženklas, kad mūsų Universitetas įkopė į dar aukštesnį tarptautinio bendradarbiavimo lygmenį, labai džiaugiuosi turėdama galimybe būti šio proceso dalimi“, – vertino Jolita Kiznytė.