Teisingumo ministerijoje moksleivės susitiko su Atstovavimo Europos Žmogaus Teisių Teisme skyriaus laikinai atliekančia skyriaus vedėjo funkcijas Lina Urbaite (www.tm.lt/struktura/kontaktineinfozm/303) ir Visuomenės informavimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Irmantu Kuzu (www.tm.lt/struktura/kontaktineinfozm/311). Lina Urbaitė pasakojo apie Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką, susijusią su Lietuvos Respublika, o Irmantas Kuzas apie Teisingumo ministerijos vaidmenį rengiant visuomenės teisinio švietimo kryptis ir priemones bei kuriant visuomenės teisinio švietimo sistemą, organizuojant teisinio švietimo renginius (pavyzdžiui, „Konstitucijos egzaminas“, „Temidė“). Irmantas Kuzas moksleivėms pateikė vertingų patarimų svarstant kokią profesiją pasirinkti ir kaip prasmingai leisti laiką studijų metu bei kaip susirasti geriausią darbdavį baigus studijas. Na, o įdomiausia buvo sužinoti apie Nacionalinės teismų administracijos leidžiamo žurnalo „TEISMAI.LT“ (www.teismai.lt/lt/visos-naujienos/leidiniai), (Irmantas Kuzas buvo šio žurnalo vyriausiasis redaktorius!) leidybos užkulisius ir patrauklumo skaitytojui paieškas, nes jau šių metų rugsėjo mėnesį minėtame žurnale bus galima skaityti straipsnį apie Projektą (www.ksu.lt/startuoja-ksu-teises-fakulteto-projektas-byla-nr-teise-vasariskai2014/).

Dienos popietė vėlgi buvo įspūdinga! Merginoms buvo surengta ekskursija po Seimo rūmus, o taip pat jos susitiko su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Juliumi Sabatausku. Seimo Europos informacijos biure (www.eic.lrs.lt) įvyko Pažymėjimų įteikimo Projekto dalyvėms ceremonija. KSU Teisės fakulteto prodekanė, Projekto sumanytoja ir koordinatorė Jolita Malinauskaitė moksleivėms linkėjo puikios vasaros bei gerų mokslo metų ir tinkamos profesijos pasirinkimo (net 3 iš 6 Projekto dalyvių tvirtai buvo apsisprendę STUDIJUOTI TEISĘ), o KSU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Ryšardas Burda dvyliktokei Aistei Aperavičiūtei iš Pakruojo rajono įteikė KSU išmanųjį puodelį „IŠRASK SAVO ATEITĮ SU KSU!“

Ačiū visiems ir sakome „IKI KITOS VASAROS!“, nes KSU Teisės fakulteto ir jo socialinių partnerių projektas „Byla Nr. TEISĖ VASARIŠKAI!“ yra kasmetinis vasaros renginys Lietuvos licėjų, gimnazijų ir mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams. Registruokis el. p. jolita.malinauskaite@ksu.lt jau dabar!!!

www.ksu.lt