Kartu su Klaipėdos universiteto 4-to kurso ergoterapeutėmis Aurelija Bardauskaite, Marija Čelpanova ir Jelena Kurbatova kurse dalyvavo studentai iš Belgijos PXL universiteto, Jungtinės Karalystės Koventry (Coventry) universiteto, Latvijos Rygos Stradinio (Rigas Strandiš university) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto.

Paskaitas skaitė bei praktikos darbus vedė dėstytojai Giedrė Kavaliauskienė (Klaipėdos universitetas), Erwin Vanroye (PXL universitetas), Carol Campion (Koventry universitetas). Kursas buvo organizuojamas probleminio mokymo būdu, didelis dėmesys skirtas studento klinikinio mąstymo įgūdžiams ugdyti, buvo skatinamas studentų kūrybiškumas, pristatomos naujos technologijos, kurias galima taikyti ergoterapeuto darbe. Praktikos darbų metu studentai kūrė kompiuterinius žaidimus, vaikams turintiems sensorinės integracijos sutrikimų, vertino savo reakcijas į įvairių rūšių dirgiklius. Lektorius iš Belgijos pristatė jų universitete sukurtą ir plačiai taikomą instrumentą HOPP – „Hasselt Occupational Performance Profile“ (Hasselt‘o veiklos vertinimo profilis), kuriame ergoterapijos sąvokos yra siejamos su Tarptautinės funkcionavimo, negalios ir sveikatos klasifikacijos terminais. Studentai turėjo galimybę atlikti praktikos darbus Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, organizavo žaidimus, kurių metu vertino vaikų reakcijas į sensorinius dirgiklius. Galutinio atsiskaitymo metu studentai turėjo išanalizuoti vieno vaiko veiklos problemas, nustatyti ergoterapinę diagnozę, numatyti ergoterapijos artimuosius ir tolimuosius tikslus.

Socialinio vakaro metu studentus ir dėstytojus suvienyti bendrai veiklai padėjo studijos „Grock“ muzikantas Jotvilas Švirinas. Ergoterapeutai džiaugėsi turėdami galimybę išbandyti kiek neįprastą, bet ypač sujungiantį bei atpalaiduojantį muzikavimo būdą – grojimą afrikietiškais būgnais.

Vertindami kursą, studentai buvo ypač dėkingi už galimybę bendrauti su vaikais, gyvenančiais kūdikių namuose. Ypač gerai vertino gautas teorines žinias, kurios, kaip jie pabrėžė, bus tikrai labai naudingos jiems kaip būsimiems ergoterapijos specialistams.

Reabilitacijos katedra nuoširdžiai dėkoja socialiniams partneriams Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktoriui Kęstučiui Speičiui ir vyr. rinkodaros specialistui dr. Žilvinui Malinauskui. Ačiū tariame ir Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorei Aušrai Nikolajevienei, bei studijos „Grock“ vadovui Linui Švirinui už pagalbą organizuojant šį svarbų kasmetinį renginį.

 

Aurelija Bardauskaitė
Ergoterapijos studijų programos 4-to kurso studentė