„Labai rekomenduoju išvažiuoti studijuoti į užsienį bent semestrui, nes tik tada, kai išeini iš savo komforto zonos, gali suprasti, kas iš tiesų esi. Išvykti yra svarbu ne tik dėl to, kad susipažįsti su naujais žmonėmis, bet ir todėl, kad šalia nėra žmonių, kurie tau visada sakytų, kas ir koks turėtum būti“, ‒  įsitikinęs J. Didžiulis.

Gimęs Kolumbijoje, apkeliavęs ne vieną pasaulio kraštą, dabar su žmona aire Erica Jennings Lietuvoje gyvenantis ir muzikuojantis Jurgis Didžiulis neabejoja, kad studijuojant užsienyje įgyjama dvejopa patirtis.

„Viena vertus, susiduri su kitokia kultūra ir nauja aplinka, kita vertus ‒ turi išskirtinę progą geriau pažinti save. Buvimas pažįstamoje aplinkoje ir artimų žmonių apsuptyje, prisitaikymą prie pokyčių paverčia savotišku iššūkiu. Kelionės yra svarbios ne tik dėl to, kad susipažįsti su nauja aplinka, bet ir dėl to, kad susipažįsti su savimi“, ‒ susirinkusiems sakė garsus muzikantas.

Kauno technologijos universiteto Tarptautinių ryšių departamento (KTU TRD) direktorė Neringa Narbutienė neabejoja, kad jaunimo mėgstamo atlikėjo pasakojimai ir atsakymai į pačius įvairiausius klausimus paskatins studentus patiems įgyti gyvenimo užsienyje patirties. Studijuojantiems yra visos galimybės pasinaudoti mainų programos „Erasmus+“ bei kitų programų teikiamomis galimybėmis studijuoti ar atlikti praktiką užsienyje.

„Labai skatiname KTU studentus išvykti semestrui ar keliems į užsienį. Svečiose šalyse jie įgyja neįkainojamos gyvenimiškos patirties, susipažįsta su kitomis kultūromis, sugriauna nusistovėjusius stereotipus, gali palyginti studijų skirtumus, įtvirtina užsienio kalbos žinias, o taip pat užmezga naudingų asmeninių ir profesinių pažinčių.

„Ši patirtis yra vertinga ir vertinama darbdavių, dėstytojų. Bent pora mėnesių kitoje aplinkoje praleidę jaunuoliai tampa lankstesni, veržlesni bei labiau pasitikintys savimi, pradeda mąstyti globaliau. Beje, kartą pabandžius, norisi ir vėl patirti tokių iššūkių – tai liudija tiek mano asmeninė, tiek daugelio pažįstamų Lietuvos ir užsienio studentų patirtis“, – sako N. Narbutienė.

Ji pabrėžia, kad, pasinaudojus „Erasmus+“, studijos ir praktika užsienyje ne tik nekainuoja (papildomai dar skiriama stipendija padengti didžiąją dalį gyvenimo užsienyje išlaidų), bet ir studentas nepraranda laiko – jo išklausyti dalykai grįžus yra užskaitomi KTU, o diplomo priedėlyje įrašomi kitoje aukštojoje mokykloje išklausyti moduliai ar įmonėse atlikta praktika.