Praeitą sekmadienį, balandžio 26 d., kai visa Lietuva rinko Supermiesto konkurso nugalėtoją, „Vytinė“ taip pat atstovavo mūsų miestą ir universitetą Tarptautiniame tautinių šokių festivalyje „Raitakojis“ Lenkijoje.

Tai jau antrasis festivalis, kurį Punsko mieste surengė Lietuvių kultūros namų direktorė, buvusi Klaipėdos universiteto choreografijos katedros studentė, Asta Pečiulienė. Šį festivalį organizatoriai skyrė Tarptautinei šokio dienai – nuo 1982 m. minimai balandžio 29 dieną.

Pažymint tarmių metus į festivalį buvo pakviesti visų Lietuvos etnografinių regionų atstovai – įvairių Lietuvos ir Lenkijos miestų vaikų, jaunimo bei vyresnio amžiaus žmonių mėgėjų šokių kolektyvai. Tai buvo nuostabi dovana to krašto gyventojams, kurių aštuoniasdešimt procentų – lietuviai. Žiūrovai šiltai pasitiko visus atlikėjus, o klaipėdiečius – itin gausiais aplodismentais.

Gerbiama Asta Pečiulienė dalijosi studijų laikų Klaipėdoje prisiminimais, siuntė šilčiausius linkėjimus savo dėstytojams ir ypač jos mylimiausiam dėstytojui Vidmantui Mačiulskiui.

Ši kelionė „Vytinės“ ansambliui buvo lyg parengties patikrinimas prieš atsakingą renginį – Respublikinį liaudiškų šokių ansamblių konkursą „Kadagys“, vyksiantį gegužės 10 d. Birštone. Čia ansambliui teks varžytis su Vilniaus, Kauno ir Šiaulių akademinio jaunimo meno kolektyvais. Ansamblio vadovai ir dalyviai jaučia ypatingą atsakomybę ruošdamiesi šiam konkursui, kadangi „Vytinė“ yra ankstesnio konkurso „Kadagys-2010“ laureatė.

Studentams norėtume priminti, jog „Vytinės“ durys visada atviros talentingiems, neabejingiems ir jauniems žmonėms!