Nors šiuo metu Ch. Jamesas gyvena ir dirba pažangios ekonomikos šalyje, kurios naftos ir gamtinių dujų ištekliai yra vieni didžiausių pasaulyje, o infrastruktūra labiausiai išvystyta visame regione, tačiau gyvenimą ir studijas Lietuvoje absolventas prisimena, kaip vienus geriausių. Pasak jo, būtent KTU baigtos magistro studijos padėjo gauti trokštamą darbą Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

– Nors esate kilęs iš Indijos, bet magistro diplomą įgijote Kaune. Ką studijavote KTU?

– KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete studijavau Pramonės inžinerijos ir vadybos (angl.Industrial Engineering and Management“) magistrantūros programoje.

– Kaip atsidūrėte Jungtiniuose Arabų Emyratuose? Kokį darbą dirbate Dubajuje?

– Į Jungtinius Arabų Emyratus atvykau dėl įvairių darbo galimybių ir perspektyvų, taip pat šios šalies ekonomika yra viena iš greičiausiai augančių visame pasaulyje. Šiuo metu einu logistikos koordinatoriaus pareigas vienoje iš Dubajuje veikiančių įmonių.

– Kokie specialistai JAE yra labiausiai vertinami? Kokių gebėjimų iš būsimų darbuotojų tikisi darbdaviai?

– Lyginant su kitomis Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos arabų šalimis, JAE turi daugiau prekybos įmonių, taigi čia reikalingi vadybos srities profesionalai. Emyratuose taip pat veikia daug inžinerinių įmonių.

Kaip ir visur, norint susirasti trokštamą darbą, didelės įtakos turi sukaupta patirtis, tačiau darbo paieškose pagelbėja ir geras išsilavinimas. Vėliau siekiant paaukštinimo pareigose, turimas išsilavinimas yra labai svarbus veiksnys.

– Ar tai, kad išvykai iš Indijos studijuoti Lietuvoje, padėjo gauti darbo pasiūlymą JAE?

– Mokslo laipsnis įgytas Europoje yra labai gerai vertinamas darbo pokalbiuose. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių iš viso pasaulio atvyksta į JAE, todėl konkurencija kasdien didėja. Gauti darbą Emyratuose nebuvo taip paprasta, kaip tikėjausi.

– Ar KTU magistro diplomas padidino tavo CV vertę?

– Taip. Kaip jau minėjau, Europoje įgytas diplomas JAE yra privalumas. 

– Ką tau, kaip jaunam žmogui, neseniai pabaigusiam universitetą, reiškia dirbti Dubajuje?

– Jungtiniai Arabų Emyratai – tai vieta, kur susitinka daug skirtingų kultūrų. 70 procentų JAE gyventojų sudaro atvykėliai. Universitetų absolventai, kurie čia atkeliauja, gali išmokti tiek profesinių, tiek kultūrinių dalykų.

– Ar gyvenimas Kaune ir Dubajuje labai skiriasi?

– Kaunas ir Dubajus visiškai skirtingi miestai. Dubajus yra milžiniškas didmiestis pilnas tarptautinių kompanijų, viešbučių, skirtingų kultūrų. Tuo tarpu Kaune galima pabūti gamtos apsuptyje, bet kartu pajusti miesto gyvenimo ritmą.

– Ar pasiilgsti Lietuvos ir studentiško gyvenimo Kaune?

– Taip, Lietuvos tikrai pasiilgstu. Neabejoju, kad vieną dieną čia sugrįšiu ir aplankysiu pamėgtas vietas bei sutiktus draugus.

– Koks tavo mėgstamiausias prisiminimas iš studijų KTU?

 Turiu ne vieną: nuostabi diplomų įteikimo ceremonija 2014 metais Žalgirio arenoje, kurioje dalyvavo net Lietuvos prezidentė, kelionės į Plungę, Marijampolę ir kitus Lietuvos miestus, praktika „Vičiūnų” įmonių grupėje. 

Taip pat laikas praleistas su kai kuriais Universiteto dėstytojais ir KTU padalinių darbuotojais. Esu labai dėkingas dėstytojai Rasai Mankutei ir Studijų prodekanei dr. Jolantai Baskutienei iš Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto bei Neringai Narbutienei iš KTU Tarptautinių ryšių departamento, kuri visada pagelbėdavo iškilus problemoms.

– Ar patartum KTU ir kitų universitetų absolventams vykti į JAE, norint ten pasisemti profesinės ir gyvenimiškos patirties?

– Į Jungtinius Arabų Emyratus patarčiau vykti ypatingai tiems, kurie nori pasisemti profesinės patirties ir įgūdžių.

– Ar tolimesnę savo ateitį sieji su JAE ar Artimaisiais Rytais?

– Tiesą sakant, nežinau, kiek ilgai čia pasiliksiu. Neatmetu tikimybės savo profesines galimybes realizuoti ir kitose šalyse.