Išaugo studijų programos tarptautiškumas

Programa nuolat tobulinama, atsižvelgiant į Utenos regiono turizmo srities specialistų, darbdavių apklausas, studentų, absolventų nuomones, turizmo ir rekreacijos plėtros rajonų teritorijose gaires, bendras turizmo verslo tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. Programoje diegiami nauji mokymo metodai, dėstytojų gretas papildė mokslininkai ir turizmo srities specialistai - praktikai, studentai gali studijuoti ne tik nuolatiniu, ištęstiniu, bet ir nuotoliniu būdu (tai labai patogu užsienyje dirbantiems asmenims). Per 15 programos gyvavimo  metų  smarkiai išaugo jos tarptautiškumas – daug studentų išvyksta atlikti praktikų ir studijuoti į įvairias užsienio šalis – Turkiją, Kiprą, Graikiją, Latviją, Bulgariją, vis daugiau sulaukiama studentų iš užsienio ir pačioje kolegijoje.

Turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos pagrindinis tikslasrengti specialistus, gebančius administruoti turizmo ir viešbučių verslą, įkurti  turizmo įmonę ir koordinuoti  jos veiklą, užtikrinti  paslaugų  kokybę, dirbti šiuolaikinėmis technologijomis,  atlikti savo srities taikomuosius tyrimus.

Reikia  pažymėti, jog šioje programoje ugdomas jauno žmogaus gebėjimas ir pačiam  kurti turizmo verslą – įgijami verslo kūrimo pagrindai, analizuojama turizmo rinka, ieškoma regione esančių laisvų nišų, naujų turizmo verslo idėjų. Studijos suteikia žinių ir praktinių įgūdžių, kaip planuoti ir organizuoti turizmo įmonės veiklas, efektyviai panaudoti turizmo įmonės išteklius, atlikti tyrimus. Studentai išmoksta planuoti, organizuoti keliones, aptarnauti klientus, teikti informaciją, kurti reklamos priemones bei reklamuoti turizmo paslaugas.

Daug įvairių veiklų įgyvendinama praktiškai – per 3 studijų metus 20 savaičių studentai praktikuojasi įvairiose turizmo įmonėse Lietuvoje ir užsienyje, kolegijos praktinio mokymo firmoje,  planuoja ir organizuoja renginius, ekskursijas mokyklų mokiniams, studentams, Utenos regiono bendruomenei, dalyvauja „Turistų klubo“ veikloje.

Būsimieji turizmo ir viešbučių specialistai rodė savo žinias ,,Proto mūšyje“.

Būsimieji turizmo specialistai daug keliauja

Turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos studentai daug keliauja – per metus surengiamos 4-5 kelionės po Lietuvą ir kaimynines šalis. Tik pamatę, kaip atrodo turizmo įmonės, pabendravę su įvairių įmonių darbuotojais, vadovais, savo akimis išvydę knygose ir internetiniuose tinklapiuose aprašomas vietoves ir objektus, jie gali geriau pažinti savo kraštą, įsivaizduoti turizmo srities specialisto darbą, apsispręsti, kokioje konkrečiai srityje nori ir mato save dirbantį.

Šiais mokslo metais įvyko tradicinė mokomoji pažintinė ekskursija Pasaulinei turizmo dienai (rugsėjo 27 d.) paminėti. Vykome maršrutu „Utena – Rundalė – Bauskė – Biržai – Utena“. Ekskursijos metu Latvijoje aplankėme Rundalės ir Bauskės pilis, Biržuose - ėjome per dirbtinio Širvenos ežero tiltą, apžiūrėjome Astravo dvaro rūmus, garsiąją karstinę įgriuvą „Karvės olą“, o muziejuje „Sėla“, įsikūrusiame Biržų pilyje, dalyvavome edukacinėje programoje „Žaldoko alus“.

Taip pat keliavome į Anykščių kraštą – lankėmės viešbučiuose „SPA Vilnius Anykščiai“ ir „Nykščio namai“, aplankėme aukščiausią Lietuvoje šv. Mato bažnyčią (79 m. aukščio bokštai), garsųjį Puntuko akmenį, kopėme į „Laimės žiburį“, klaidžiojome vieninteliuose Lietuvoje trijuose skirtinguose karklų labirintuose bei kukurūzų labirinte, išbandėme pirmąją ir kol kas vienintelę Lietuvoje vasaros rogučių trasą, įrengtą ant Kalitos kalno.

Studentės išbandė pramogas ant Kalitos kalno.

Keliavome po Molėtų rajoną – lankėmės Dubingių seminarų ir poilsio centre „Dubingiai“, kempinge „Obuolių sala“, Etnokosmologijos muziejuje. Vykome į mokomąją ekskursiją po Vilniaus miesto turizmo įmones. Lankėmės viešbučiuose „Vilnius Grand Resorts“, „Kempinski Hotel Cathedral Square“, „Amberton“ ir kelionių agentūroje „Kiveda“. Ekskursijos pabaigoje aplankėme Prezidento rūmus.

Kaip sakė turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos trečio kurso studentė Danutė Steponavičiūtė, iš kelionių parsivežama daug įspūdžių. Jos nuomone, ekskursijos ir naujų vietų  tyrinėjimas plečia studentų akiratį ir duoda daug naudos studijuojant turizmo dalykus. Merginai labai patiko kelionė po Lietuvos ir Latvijos pilis, Vilniaus miesto viešbučius.

Trečiakursė studentė Eimantė Vijeikytė taip pat visada vyksta į organizuojamas ekskursijas, nes jai patinka pamatyti ką nors nauja -  lankytinus objektus, vietoves, pabendrauti su bendramoksliais.

Antro kurso studentė Laura Markevičiūtė tikino, jog ekskursijos yra labai naudingos, nes studentas gali susipažinti su turizmo specialistais, užduoti jiems klausimų, sužinoti daugiau konkrečių įmonių veiklos ypatumų. Kelionės – tai galimybė pačiam įvertinti skirtingus viešbučius, jų siūlomas paslaugas, keliamus reikalavimus darbuotojams. Taip pat Laura pažymėjo, jog verta aplankyti kuo daugiau įvairių vietų, kad žinotum, ką rekomenduoti kitiems.

Kodėl verta studijuoti turizmo ir viešbučių administravimą ?

Prieš metus turizmo ir viešbučių administravimo studijas baigusi Eglė Vitkelytė sakė, kad studijuodama  turėjo galimybę dirbti ir bendrauti su turizmo srities specialistais, keliauti, dalyvauti įvairiuose renginiuose, projektuose ir mainų programose. Buvusi studentė pasidžiaugė, jog kolegijoje - draugiški akademiniai santykiai tarp dėstytojų ir studentų, visada atkreipiamas dėmesys į studentų pageidavimus. Eglė pažymėjo, jog studijuoti šią studijų programą tikrai verta tiems žmonėms, kurie nebijo iššūkių, mėgsta keliauti ir būti nuolat apsupti kitų žmonių.

Eimantei Vijeikytei patinka, kad studijos nėra tik teorinių žinių kaupimas - įgyjama daug praktinių įgūdžių, daug naudingų žinių bendraujant  ir diskutuojant su dėstytojais. Studentė pabrėžė, jog svarbu, kad galima išvykti studijuoti ir atlikti praktikų į užsienio šalis, yra galimybių stažuotis  užsienio turizmo įmonėse ir po studijų baigimo.

Danutė Steponavičiūtė rekomenduotų šią studijų programą studijuoti tiems, kurie domisi turizmu, viešbučiais, mėgsta keliauti, moka bent dvi užsienio kalbas ir nebijo darbo.

Laura Markevičiūtė pažymėjo, jog ši studijų programa leidžia susipažinti su skirtingais žmonėmis, keliauti, tobulėti. Jos nuomone, turizmo verslo šaka visuomet buvo, yra ir bus labai svarbi Lietuvoje ir pasaulyje. 

Taigi kviečiame visus aktyvius, mėgstančius keliauti ir bendrauti, jaunus ir vyresnius studijuoti turizmo ir viešbučių administravimo specialybę Utenos kolegijoje.

Doc. dr. Jurgita Daubarienė, Utenos kolegijos Turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos komiteto pirmininkė

Pagrindinėje nuotraukoje: Puiki nuotaika lydėjo ekskursijoje į Obuolių salą.