Itin didelis atotrūkis VU nuo kitų šalies aukštųjų mokyklų skiria moksliškumo vertinime, kuriame geriausiai įvertintos I ir II lygio publikacijos fizinių, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Vertinant tarptautinį konkurencingumą VU pirmauja pagal užsienio akademinių darbuotojų, dirbančių pilnu etatu, skaičių.

Studijų kokybės ir vertinimo centro (SKVC) duomenimis geriausiomis bakalauro ir vientisųjų studijų programomis buvo pripažintos po 8 programas biomedicinos ir fizinių mokslų srityse, 17 programų humanitarinių mokslų srityje, 13 programų socialinių mokslų srityje bei viena technologijos mokslų srities programa.

„Vilniaus universitetas visuomet sau kėlė tikslą vykdyti mokslu grįstas tarptautinio lygio studijas bei būti tarp geriausių Europos universitetų. Itin džiugu dėl to, kad vis geriau esame vertinami ir tarptautiniu lygiu – šiemet QS World University Rankings dalykiniame reitinge lingvistikos kryptyje užėmėme 201-250 vietą, fizikos ir astronomijos – 251-350, menų ir humanitarinių mokslų – 401-450 vietą pasaulyje. Tai rodo kokybinį VU pripažinimą”, – teigia VU studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas.

Anot studijų prorektoriaus, stebimas informacinių technologijų specialistų poreikis skatina stiprinti šios srities programas net dviejuose VU padaliniuose Vilniuje ir Kaune.

„Šiemet informacinių technologijų studijų programai buvo suteiktas prestižinis „Investors Spotlight” kokybės ženklas, rodantis, kad studijos atitinka tarptautinio verslo poreikius. Be to, vis labiau stipriname IT specialistų rengimą ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, kur pradėjome vykdyti programų sistemų ir kibernetinės saugos studijų programas”, – priduria doc. V. Jaskūnas.

Kasmetiniame žurnalo „Reitingai“ geriausių Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge universitetai vertinami pagal 7 pagrindinius kriterijus: moksliškumą bei aukščiausius akademinio personalo pasiekimus, esamą ir ateities akademinį personalą, alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus, konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje, studentų ir studijų skaičius, studijų ir mokslo aplinką bei studentų požiūrį į savo universitetą.