„Tokioje realybėje verslumas tampa nepakeičiama šiuolaikinio sėkmingo žmogaus savybe. Mes siūlome savo studentams galimybę šią savybę atrasti ir ištobulinti“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė.

Pasak jos, dauguma pasaulio universitetų turi savo verslo mokyklas, jau tapusias verslių žmonių inkubatoriais. Iš tokių mokyklų išeina būsimi verslų įkūrėjai, stiprūs vadovai, taip pat savo srities profesionalai, kurie puikiai pritaiko verslumą savo kasdieniame darbe. Tarp 2 proc. geriausių pasaulio universitetų patenkantis VU taip pat nėra išimtis.

Vertinami profesionalai

VU Verslo mokykloje suteikiama tai, ko labiausiai reikia šiuolaikiniam studentui – galimybės ir patirtys. Čia mokomasi ne tik verslumo ar efektyvaus verslo valdymo teorijos ir praktikos, bet apskritai inovatyvaus požiūrio į verslą, kūrybiškumo ir lankstumo.

Šioje mokykloje geriausi Lietuvos ir užsienio profesionalai studentus išsamiai supažindina tiek su verslo teorija, tiek su realiu verslo pasauliu. Remdamiesi šiomis žiniomis studentai yra pajėgūs sukurti savo verslą, vystyti šeimos ar vadovauti verslui tiek po studijų baigimo, tiek dar studijuodami. Lanksčios, prie studento prisitaikančios studijos suteikia tam visas galimybes. Be to, įkurto verslo projektas gali būti pristatytas vietoj baigiamojo darbo.

„Iš mūsų mokyklos su diplomais rankose išeina veržlūs ir ryžtingi ateities lyderiai. Tokie šiuolaikiniai profesionalai yra ypač vertinami bet kurioje veiklos srityje, visose įmonėse ar organizacijose, todėl čia įgytas verslumas padės sėkmingai kopti karjeros laiptais“, – sako dr. B. Miškinienė.

Pasak jos, studentai turi daug galimybių gauti realios darbo patirties ir prisiliesti prie tikro verslo – čia organizuojami aktyvūs seminarai, kurių metu vykstama susipažinti su konkretaus verslo veikla, dalintis įžvalgomis ir patirtimi kviečiami sėkmingi Lietuvos ir užsienio verslininkai, studentai taip pat atlieka praktiką Lietuvos ar užsienio verslo įmonėse.

„Praktika tampa puikia galimybe iš arti pamatyti, kaip funkcionuoja verslas, kokios kyla problemos ir kaip kūrybiško požiūrio pagalba ieškoma sprendimo būdų. Studentai tampa verslo dalimi ir gali įnešti savo indėlį. Atlikdami praktiką užsienyje studentai taip pat turi galimybę susipažinti su pasirinktos šalies verslo kultūra ir etika“, – sako ji.

Galimybių studentams vis daugėja

„Tarptautiniai ryšiai mums yra itin svarbūs, todėl mūsų studentai turi galimybę mokytis užsienyje ar netgi įgyti dvigubus diplomus. Tai išskirtinė galimybė pasisemti įvairiapusės patirties ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Būdami jau Vilniaus universiteto dalimi, toliau plečiame dvišalių sutarčių ir „Erasmus“ programos partnerių sąrašus. Paprasčiau tariant, nuolat plečiame galimybes savo studentams“, – sako VU Verslo mokyklos vadovė.

Dvigubas diplomas – ypatinga galimybė dviejų VU Verslo mokyklos bakalauro programų – Tarptautinio verslo ir International business – studentams, galvojantiems apie studijas užsienyje. Pasirinkę šias studijas, jie galės įgyti dar vienos iš dviejų užsienio mokyklų diplomus – Kedge Business School (Prancūzija) ar Haaga-Helia of Applied Sciences (Suomija). Valstybės finansuojamose vietose studijuojantiems studentams užsienyje kainuos tik pragyvenimas.

„Erasmus“ mainų programa – kita puiki galimybė studentams, norintiems išvykti mokytis į užsienį. Pusmečio ar metų studijos užsienio šalyje suteikia neįkainojamos patirties, žinių ir kontaktų. Tai taip pat yra puiki proga susipažinti su kitos šalies verslo kultūra ir etika.

Be to, daugiau galimybių suteikia ir pačios programos ar mokyklos veikla. Štai studijuojant Tarptautinio verslo programą, nuo 5 semestro galima rinktis iš kelių specializacijų, gilintis į Tarptautinio verslo valdymą, Turizmo verslą ar Tarptautinę rinkodarą. O dar tik planuojantiems verslo studijas ar abejonatiems pasirinkimu, galima pasitikrinti dalyvaujant „Verslumo akademijoje“, kuri skirta 10–12 klasių moksleiviams.

Idėjos virsta pelninga veikla

Kiekvienas sėkmingas verslas, darbas ar veikla šiandien prasideda nuo idėjos. VU Verslo mokykla padeda jas užauginti, subrandinti ir išleisti į pasaulį. Juk kiekviena idėja yra verta dėmesio ir savo šanso. „Bendruomenė yra atvira idėjoms, todėl čia yra puiki galimybė ir mokytis, ir kurti“, – sako VU Verslo mokyklos alumnė Ugnė Anelauskaitė.

Kai kurie studentai sukuria savo verslą dar net nebaigę studijų. „Studijuodamas tarptautinį verslą paskaitų metu įgijau daug praktinių ir teorinių žinių, kurios yra būtinos sėkmingo verslo vystymui, jau antrame kurse pradėjau kurti savo asmeninį verslą“, – sako VU Verslo mokyklos absolventas Arūnas Rakauskas. Tačiau naudingų dalykų šiose studijose atras ir tie žmonės, kurie jau turi ar valdo verslą, arba tie, kurie verslumą norėtų pritaikyti savo kasdieniniame darbe.

Pasak VU Verslo mokyklos vadovės B. Miškinienės, ši verslių žmonių mokykla yra puikiai pritaikyta sėkmingo verslo startui ir sėkmingai karjerai bet kurioje srityje. Kartu su studentu augančios, besikeičiančios, lanksčios studijos – tai, ką gali pasiūlyti geriausi šiuolaikiniai universitetai. Be viso to, Vilniaus verslo mokykla gali pasiūlyti įkvėpimą idėjoms, kurios su laiku pavirsta sėkminga ir pelninga veikla.