Stogas - kiekvieno pastato architektūros dalis, kuri atlieka ne tik vizualinę, bei ir itin reikšmingas hidroizoliacinę bei termoizoliacinę funkcijas. Paprastai, stogą sudaro medinė gegnių konstrukcija, hidro ir termo izoliacija, vėdinimo sistema, lietaus nuvedimo sistema, sandarinimo elementai. Viršutinė stogo dalis, kuri leidžia apsaugoti pastatą nuo išorinių klimatinių veiksnių ir atmosferos poveikio, vadinama stogo danga.

Stogai gali būti šlaitiniai arba plokšti. Šlaitinį stogą sudaro: medinės stogo konstrukcijos, hidroizoliacija, stogo apšiltinimo medžiagos, vėdinimas, lietaus nuvedimo sistema, pasirinkta stogo danga bei kiti priedai stogui. Medinės stogo konstrukcijos sudaro pasvirusias plokštumas - tai stogo šlaitai. Viršutinė stogo dalis padengta pasirinkta stogo danga, kurios apsaugo nuo atmosferos reiškinių visą pastato konstrukciją.  Galimos tokios šlaitinio stogo dangos: bituminės, keraminės ar betoninės čerpės, plieniniai stogai, beasbestinis šiferis.

Plokšti stogai, dar kitaip vadinami, sutapdinti stogai, paplitę visame pasaulyje. Dažniausiai tokia stogo konstrukcija naudojama pramonėje statyboje, tačiau šiandien tai yra ir modernios stogo konstrukcijos individualių namų bruožas. Sutapdinti stogai pastatams suteikia šiuolaikinę ir išskirtinę išvaizdą. Tokio tipo stogai nesumažina pastato vidaus erdvės, tad plokščiojo stogo dėka galima išnaudoti visą palėpės erdvę. Plokštiems stogams dažniausiai dengti naudojamos: bituminės ruloninės stogo dangos arba PVC stogo dangos. Taip pat gali būti naudojama daugiasluoksnės kompozicinės plokštės stogams.

Stogų įrengimo (montavimo) darbai yra priskiriami prie pačių pavojingiausių darbų, atliekamų statybos aikštelėse. Be to, reikalavimai statybos darbų kokybei, tame tarpe ir stogų montavimo darbams, nuolatos griežtėja, kad būtų pasiektos ir išlaikomos atitinkamų energiškai efektyvių pastatų klasių nuostatos. Specialistams, atliekantiems šlaitinių ar sutapdintų (plokščių) stogų montavimo darbus, būtinos teorinės žinios apie saugaus darbo organizavimo reikalavimus ir veiksmus darbo metu bei geri praktiniai įgūdžiai, kaip kokybiškai ir efektyviai atlikti stogo konstrukcijų montavimo darbus.

Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro vykdomuose stogdengių mokymo kursuose gausite reikiamas teorines žinias bei praktinius įgūdžius, susipažinsite su esminiais ir svarbiausiais aspektais, reikalingais energiškai efektyvių statinių statyboje.

Stogdengio mokymo programa apima šiuos pagrindinius mokomuosius dalykus ir veiklos sritis:

•           Bendrieji statybos darbai.

•           Stogdengio, naudojančio degiąsias dujas stogų dengimui, darbai.

•           Energiškai efektyvių statinių plokščių stogų dengimo darbai.

•           Energiškai efektyvių statinių šlaitinių stogų dengimo darbai.

•           Pastolių įrengimas ir aukštalipio darbai.

Mokymosi metu būsimieji stogdengiai išmoksta pagrindines statybose naudojamas taisykles, susipažįsta su stogų dengimo niuansais, medžiagų savybėmis, jų kokybe, išmoksta vadovautis projektais, kuriuose nurodomi visi stogo dengimo darbai. Išmokstama ne tik medinių konstrukcijų pagrindo paruošimo darbų, bet ir pilnai supažindinama su apskardinimo darbais. 

Daugiau statybinių mokymo programų: http://www.vjdrmc.lt/mokymo-programa-2.html

Išsamesnė informacija: Tel. (8 5) 2697369, Mob. 8 615 22288, El. paštas: info@mokymas.eu