Kauno technologijos universitetas yra tiesioginis Lietuvos universiteto, įkurto 1922 m. vasario 16 d. Kaune, įpėdinis. Ne kartą keitėsi šios aukštosios mokyklos pavadinimai: 1930 metais jis pavadintas Vytauto Didžiojo vardu, 1940 m. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, – Kauno universitetu, 1941 m. liepos pradžioje grąžintas Vytauto Didžiojo vardas, 1944 m. jis tapo Kauno valstybiniu Vytauto Didžiojo universitetu, 1950 m. – buvo reorganizuotas į Kauno politechnikos institutą, 1990 m. – atgavo universitetinį statusą ir tapo Kauno technologijos universitetu.

Lietuvos universiteto dvasia ir tradicijos yra viena iš pagrindinių Kauno technologijos universiteto vertybių. KTU muziejaus ištakos siekia 1965 metus. Mintis įkurti muziejų 1964 m. kilo KPI direktoriui prof. Kazimierui Baršauskui, tačiau ji įgyvendinta jau po jo mirties.

KTU išliko vertingos Lietuvos universiteto relikvijos – antspaudai, fotonuotraukų albumai, leidiniai ir kt. Šias relikvijas galima pamatyti KTU muziejaus ekspozicijoje „Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos muziejaus“. Ekspozicija, kuri sudaryta iš 2 dalių, supažindina su reikšmingiausiais Kauno technologijos universiteto istorinės raidos etapais ir pasiekimais, čia dirbusiais ir besimokiusiais žmonėmis.

Pirmoje dalyje atsispindi universiteto ištakos, raidos etapai ir padalinių istorija, eksponuojami fizikos ir chemijos laboratorijų prietaisai, naudoti mokymo procese dar tarpukaryje ir išsaugoti II pasaulinio karo metu, Kauno politechnikos instituto mokslininkų prof. Kazimiero Ragulskio ir prof. Ramučio Bansevičiaus sukurti pirmieji pasaulyje pjezoelektriniai robotai ir kiti čia sukurti ir mokymo procese naudoti prietaisai.

Antroje dalyje „Laikas ir žmonės“, universiteto istorija atsiveria per žmones, kurie čia dirbo ar mokėsi įvairiais istorijos tarpsniais, eksponuojami jų diplominiai darbai, disertacijos, dokumentai, asmeninai daiktai, studentų statybinių būrių atributika, dovanos ir kiti eksponatai.

Kviečiame aplankyti KTU muziejaus ekspoziciją, įkurtą KTU Centrinių rūmų I aukšte (K. Donelaičio g. 73). Ekskursiją galima užsisakyti tel.: (8 37) 30 06 33. Muziejaus lankymas nemokamas.

 

KTU muziejaus vedėja dr. Audronė Veilentienė