Pirmosiomis Europos čempionėmis tapo VU Komunikacijos fakulteto trečiakursė Ieva Dumbauskaitė su porininke Monika Povilaityte, o vyrų varžybose bronzos medalius iškovojo Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ketvirtakursis Lukas Každailis kartu su Arnu Rumševičiumi.

Moterų varžybų finale Lietuvos paplūdimio tinklininkės po atkaklios, net 48 min. trukusios kovos 3-2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) nugalėjo antrąjį reitingą turėjusias turkes Bugrą Eryildiz ir Aleyną Vencę.

„Tai yra nuostabu. Esame labai laimingos. Noriu labai padėkoti visiems mus palaikiusiems. Čia buvo nuostabi aplinka, atmosfera, o turnyras – puikus“, – iškart po finalo sakė I. Dumbauskaitė.

Pergalės akimirka – vaizdo įraše

Vyrų turnyro mažajame finale aistringai sirgalių palaikomi lietuviai po lemiamo penktojo seto 3-2 (8:11, 11:6, 11:13, 11:6, 11:3) įveikė rusus Jurijų Bogatovą ir Pavelą Rasukovą. Mačas truko net 42 minutes.

Pusfinalyje A. Rumševičių ir L. Každailį sustabdė čempionato favoritai rusai Ruslanas Dajanovas ir Tarasas Myskivas, kurie lietuvius nugalėjo 0-2 (6:11, 9:11).

Pirmajame Europos sniego tinklinio čempionate varžėsi net keturios Lietuvos poros. Tarp jų buvo ir daugiau Vilniaus universiteto studentų: 9–16 čempionato vieta su kitais dalyviais pasidalijo Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto trečiakursė Urtė Andriukaitytė ir Medicinos fakulteto trečiakursė Irina Zobnina.

Sniego tinklinis jau 2022 m. turėtų būti įtrauktas kaip parodomasis sportas žiemos olimpinėse žaidynėse, o 2026 m., tikimasi, atsiras olimpinių žaidynių programoje.