Seminarą, į kurį susirinko visų trijų Baltijos šalių pagrindinių universitetų germanistikos atstovai ir VU partneriai iš Vokietijos Duisburgo-Eseno universiteto, surengė VU Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Vokiečių filologijos katedra.

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) atstovė Jūratė Jurginytė pristatė atliktą tyrimą apie tai, kokią reikšmę kalbų mokėjimui teikia verslo įmonės ir kokia svarbi verslui yra vokiečių kalba. Po pranešimo vyko apskritojo stalo diskusija. Joje apie tai, kokias profesines galimybes germanistams šiandien siūlo darbo rinka, kokios kompetencijos yra svarbiausios, diskutavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje Kultūros ir spaudos skyriaus vadovė Milena Dech, „Lidl Lietuva“ įmonės darbuotojas Rokas Šilinskas, Vertimo ir lokalizacijos įmonės „Eurotradus“ vadovas, Vertimų biurų asociacijos pirmininkas Dainius Sabaliauskas, „Klasmann-Deilmann“ įmonių grupės Lietuvoje vadovas Kazimieras Kaminskas ir Goethe’s instituto Kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja. Diskusiją vedė doc. dr. Eglė Kontutytė.

Duisburgo-Eseno universiteto mokslininkė prof. dr. Ulrikė Haß skaitė pranešimą „Įžengus į skaitmeninę epochą: iššūkiai studijoms ir profesijai“, o dr. Patrickas Voßkampas – „Pokalbių tyrimai iš taikomosios kalbotyros perspektyvos ir profesija“. Apie germanistikos studijų aktualijas taip pat kalbėjo Daugpilio, Talino ir Tartu universitetų, Ventspilio aukštosios mokyklos ir VU germanistai.

Renginyje į germanistikos studijas ir jų poreikį pažvelgta darbo rinkos požiūriu. Seminaro rezultatus apibendrins Vokietijos leidykloje išleista mokslinių straipsnių rinktinė. Šie duomenys padės rengti germanistus, kurti ir atnaujinti studijų programas.

Seminaras surengtas pagal VU ir Duisburgo-Eseno universiteto germanistikos katedrų bendradarbiavimo programą, kurią finansuoja Vokietijos akademinių mainų tarnyba (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD). Seminarą remia ir Vokietijos alumnų portalas (Alumniportal Deutschland).

Renginys skiriamas VU Vokiečių filologijos katedros veiklos 50 metų sukakčiai pažymėti.