Tačiau kas gi yra tas VU JEK? Tai – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės klubas, į kurį susirinko besidomintieji įvairiais energetikos aspektais. VU JEK nariai nesėdi prie knygų, kupinų teorijos. Čia visi mokosi patys kurdami ir „čiupinėdami“ energetiką savomis rankomis. O įgyvendindami savo veiklas klubo nariai stengiasi kurti pridėtinę vertę visuomenei, todėl į renginių organizavimą nuolat kviečia įsitraukti visus besidominčius.

Visai neseniai VU JEK atidarė energetikos muziejų Antalieptės miestelyje. Jį įrenginėdami klubo nariai nemažai sužinojo apie Lietuvos energetikos istoriją, anksčiau naudotus prietaisus ir pamatė, kaip kadaise veikė elektros sistema. Dabar muziejus yra atviras visiems norintiems pamatyti ir sužinoti ką nors naujo apie energetiką, be to, jame veikia VU JEK kurti interaktyvūs eksponatai, leidžiantys kiekvienam prisiliesti prie energetikos procesų.

Vienas iš artėjančių klubo renginių – balandžio 17 d. vyksianti konferencija Lietuvos energetikų dienos proga. Konferencija kviečia energetikos entuziastus megzti dialogą apie Lietuvai svarbias tendencijas, taip pat siekia atkreipti dėmesį ne tik į Lietuvos energetikos problemas, bet ir į sritis, kuriose mūsų šalis turi didžiausią potencialą. Konferencijoje kalbės Energetikos ministerijos, AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), „Klaipėdos naftos“, „Elektrum“ ir kitų energetikos institucijų ir įmonių atstovai.

VU JEK veikla yra tiltas tarp studentų, entuziastų ir energetikos srityje dirbančių specialistų. Todėl VU JEK noriai rengia paskaitas, organizuoja ekskursijas į įvairius energetikos objektus ir institucijas, rūpinasi projekto „Darbuotojas vienai dienai“ įgyvendinimu. Šiuo metu VU JEK bendradarbiauja su Lietuvos energetikos ministerija, Lietuvos energetikos ir technikos muziejumi, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komitetu ir kitomis organizacijomis.

Daugiau informacijos apie klubo kasdienybę ir vykdomas veiklas – VU JEK Facebook paskyroje ir VU JEK tinklalapyje