Kokios yra galimybės studentams iš Lietuvos rinktis magistrantūros studijų programas anglų kalba?

Šiuo metu universitete siūlome 27 programas, vykdomas anglų kalba. Iš jų – 13 jungtinės programos arba dvigubo diplomo, vykdomos su kitais universitetais. Viešojo administravimo magistrantūros studijas vykdome kartu su Nyderlandų Radboud universitetu, Europos ir tarptautinė verslo teisės programą – su Prancūzijos Savojos universitetu. Turime ir itin unikalią programą „Informatika ir vaizdo turinys“, kurią įgyvendiname su Pietų Korėjos Dongseo universitetu.

Dėl lietuviams galėtų būti patrauklios studijos anglų kalba?

Studijuoti anglų kalba yra patrauklu dėl kelių priežasčių. Viena vertus, įgyti magistro laipsnį dažniausiai siekia jau dirbantys žmonės, dalis jų jau yra sukūrę  šeimas. Dėl to jų galimybės studijuoti užsienyje kelis metus, nepaisant didelių norų, yra apribotos.

Studijos anglų kalba padeda siekti aukštesnių profesinių tikslų, išvykti į stažuotes, praktikas trumpesniam laikui – mėnesiui ar pusmečiui, priklausomai nuo programos turinio bei studijuojančiojo galimybių.

Dar viena priežastis – studijų metu įsilieti į tarptautinę aplinką – studijos ne tik vyksta anglų kalba su užsienio studentais, kurie įstoja į šias programas, bet jų metu dėsto ir kviestiniai profesoriai iš kitų užsienio universitetų, kurie gali tapti studentų baigiamųjų darbų konsultantais.

Kadangi Lietuvoje, ypač Vilniuje kuriasi nemažai užsienio kompanijų, šiandien ypač svarbūs praktiniai specializuotos anglų kalbos įgūdžiai. Tokios studijos padeda susiformuoti praktinės komunikacijos užsienio kalba įgūdžiams, kuriuos vėliau galima išnaudoti darbe.

Be to, studentai, kurie renkasi studijas tarptautinėje aplinkoje, vėliau lengviau pritampa tarptautinėse kompanijose, įgauna įgūdžių dirbti multikultūrinėje aplinkoje.

Tiesa, pastebime ir naują tendenciją – studijuoti į Lietuvą sugrįžta dalis lietuvių, kurie dar mokyklos laikais kartu su tėvais išvyko gyventi į užsienį. Viena vertus, jie jaučia sentimentus Lietuvai, nori sugrįžti pagyventi čia. Kita vertus, jie savo ateitį sieja su tarptautine darbo rinka, o studijos anglų kalba Lietuvoje tai užtikrina.

Ar šios studijų programos pritraukia daugiau studentų iš Lietuvos ar iš užsienio?

– Kaip ir kituose Lietuvos universitetuose, tendencijos yra panašios: didesnė dalis studentų – atvykę čia studijuoti kitų šalių piliečiai. Lietuviai visgi dar nedrąsiai renkasi studijas anglų kalba, galbūt jiems trūksta informacijos, kad tokios galimybės apskritai yra, nors tokių studentų kasmet daugėja.

Kokias disciplinas anglų kalba šiuo metu siūlo jūsų universitetas? Kokie reikalavimai yra keliami stojantiesiems?

– Mūsų universitetas daugiausiai programų anglų kalba vykdo socialinių mokslų srityje – teisės, viešojo administravimo, sociologijos, psichologijos, ekonomikos, vadybos, verslo, socialinio darbo moksluose.

Priklausomai nuo srities, sektoriaus, kuriame norima tobulėti, paprastai yra pasirenkamas antrasis universitetas dviejų diplomų laipsnio įgijimui. Kiekviena jungtinė programa turi savo atskirus reikalavimus. Aišku, svarbus yra bendras bakalauro studijų pažymių vidurkis ir atitinkamas anglų kalbos lygis.

Kokia yra tokių studijų trukmė?

– Nuolatinės magistrantūros studijos anglų kalba be tarptautinio partnerio – 1,5 metų. Jungtinių ir dvigubo diplomo studijų trukmė – 2 metai. Tačiau svarbu pastebėti, jog studijų laikas gali būti ir trumpesnis, bet intensyvesnis ir ilgesnis, jei studentas renkasi pusmečio ar netgi metų stažuotę kitoje šalyje.

Dalis studijas pabaigusių absolventų pasinaudoja galimybe išvykti pusmečio ar metų praktikai pagal „Erasmus“ programą. Turime nemažai pavyzdžių, kai dalis studentų atlikę praktiką užsienio kompanijoje į ją grįžta dirbti iškarto baigę studijas.

Dėkoju už pokalbį.