Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto (VU CHGF) geologijos magistrantė Simona Rinkevičiūtė pelnė Tarptautinės ostrakodų tyrimų grupės (IRGO) apdovanojimą už mokslinius tyrimus. Šis apdovanojimas yra rimtas mokslinės bendruomenės pripažinimas.

Tyrimai buvo pristatyti ir apdovanojimas įteiktas liepos 9–13 d. Paryžiuje vykusiame tarptautiniame paleontologijos kongrese (IPC5), kuriame studentė pasakojo apie jos tyrinėjamo Mulde bioįvykio įtaką ostrakodų ekologinei dinamikai. Magistrantūros studentės pranešimas kongrese buvo įvertintas puikiai, mokslininkams tyrimai pasirodė įdomūs ir detalūs.

S. Rinkevičiūtė sako, kad tarptautinis kongresas jai buvo puiki galimybė susipažinti su savo srities mokslininkais. Lietuvoje ostrakodų tyrimus atlieka tik ji vienintelė, todėl, anot magistrantės, buvo svarbu sužinoti apie kitų šalių tyrimus ir geriausios praktikos pavyzdžius šioje srityje.

„Nors mano tyrimai kol kas yra tik pradinėje stadijoje, tačiau jau dabar matomas didelis mokslininkų bendruomenės susidomėjimas jais. Jaunam mokslininkui šis renginys – lyg vienas milžiniškas įkvėpimo variklis, kuris, kartais dirbant ilgas valandas laboratorijose, prigęsta. O gautas laimėjimas suteikė pasitikėjimo savimi ir noro tęsti pradėtus tyrimus“, – džiaugiasi pašnekovė.

Kongrese buvo pasidalyta informacija apie naujausius metodus, taikomus ostrakodų tyrimuose. Kongreso nariai aplankė sinchrotroną, kuriame pasitelkiami vieni pažangiausių metodų darant fosilijų 3D nuotraukas ir nustatant jose cheminių elementų kiekius.

Tarptautinis paleontologų kongresas vyko jau penktą kartą.