VU bus įsikūręs net trijuose stenduose: pagrindinėje, STEAM ir tarptautinių studijų erdvėse. Šiemet 440 gimtadienį švenčiančio universiteto pagrindinį stendą puoš specialiai šiai progai sukurtos išskirtinės Karolio Strautnieko iliustracijos, moksleivius konsultuos beveik 100 VU bendruomenės narių.

Kiekvieną dieną vyks įdomios ir įtraukiančios VU lektorių paskaitos. Komunikacijos fakulteto docentas dr. Deimantas Jastramskis su žurnaliste Rita Miliūte diskutuos apie šiuolaikinės žiniasklaidos grėsmes ir galimybes, Kauno fakulteto mokslininkas dr. Vytautas Rudžionis kalbės apie dirbtinio intelekto įtaką mūsų gyvenimui, o neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė papasakos, kaip suaktyvinti savo smegenis. Visą paskaitų programą galite rasti čia.

STEAM erdvėje VU Lazerinės nanofotonikos grupės mokslininkai pristatys optinį 3D spausdinimą, Gyvybės mokslų centro mikrobiologė dr. Eglė Lastauskienė parodys, ką galima sukurti iš kvapniųjų medžiagų, o Medicinos fakulteto studentai mokys, kaip gaivinti žmones. STEAM esančiame VU stende geologijos, chemijos ir kitų sričių mokslininkai pristatys įdomiausius savo atliekamus mokslinius tyrimus.

Viena iš naujovių šiemet – studijų mugėje moksleiviams Šiaulių universiteto reikės ieškoti jau VU stende, nes nuo 2019 m. VU kartu su Šiaulių universitetu vykdys bendrą stojančiųjų priėmimą. Tai reiškia, kad į universitetines studijas Šiauliuose stojantys abiturientai pageidaujamas studijų programas rinksis jau iš VU siūlomo studijų programų sąrašo. Studijų mugėje Šiaulių universitetas bus pristatomas kaip VU Šiaulių akademija. Į ją stojantiesiems bus siūlomos 15 bakalauro, 16 magistrantūros ir 1 profesinių pedagoginių studijų programa.