„Bebras“ yra tarptautinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti informatiką (taip pat kompiuterių mokslų studijas ar kompiuteriją) ir informatinį mąstymą ne tik tarp įvairaus amžiaus mokytojų ir mokinių, bet ir plačiajai visuomenei.

Konkurse gali dalyvauti visų bendrojo lavinimo ar bendrąjį lavinimą teikiančių mokyklų moksleiviai, besidomintys informacinėmis technologijomis ir jų taikymu. Jie skirstomi į tokias amžiaus grupes: 3–4, 5–6, 7–8, 9–10 ir 11–12 klasės.

Konkursas vyskta dviem etapais. Pirmojo etapo, vykusio 2018 m. lapkričio 5–16 dienomis, dalyvių skaičius Lietuvoje siekė net 44 tūkst., o visame pasaulyje – daugiau nei 2 milijonai dalyvių iš daugiau nei 60 šalių. Konkurse dalyvavo visų amžiaus grupių moksleiviai.

Konkurso antrasis etapas vyksta 7 aukštosiose Lietuvos mokyklose, tarp kurių yra ir KTU Informatikos fakultetas (IF). Į fakultetą buvo kviečiami 140 dalyvių iš Kauno miesto ir rajono mokyklų.

Geriausiai antrajame etape KTU Informatikos fakultete uždavinius sprendusiems mokiniams buvo įteikti pagyrimo raštai, fakulteto suvenyrai ir renginio rėmėjų „OHO“ kryžiažodžių trijų mėnesių pasirinkto žurnalo prenumerata.

Jauniai (9 klasė). Pagyrimo raštai

Kauno Jono Pauliaus II gimnazija Martynas Mačiulaitis
Šakių rajono Plokščių mokykla – daugiafunkcis centras Eimantas Jansavičius
Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija Titas Nemeikšis

Jauniai (10 klasė). Pagyrimo raštai

Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjus Akvilė Noreikaitė
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija Augustė Matuliūkštytė
Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija Nedas Rauluševičius

Kolegos (11 klasė). Pagyrimo raštai

Kauno Juozo Grušo meno gimnazija Matas Katinas
Kauno jėzuitų gimnazija Pijus Stravinskas
Jonavos Senamiesčio gimnazija Deividas Brazauskas

Kolegos (12 klasė). Pagyrimo raštai

Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjus Aurimas Blažulionis
Kauno r. Raudondvario gimnazija Tauras Gaulia
Kauno Jono Pauliaus II gimnazija Justas Martišius

Daugiau informacijos: http://bebras.lt/

Kviečiame Kauno miesto ir rajono mokyklų bei gimnazijų mokytojus registruoti savo moksleivius į KTU Informatikos fakulteto organizuojamą dr. J. P. Kazicko jaunųjų kompiuterininkų konkursą, vyksiantį š. m. kovo 1 d. KTU Inžinerijos licėjuje. Registracija >>>