Dalis gabių jaunuolių, svajojančių apie karjerą ekonomikos srityje, vos baigę mokyklą palieka Lietuvą. Ieškodami perspektyvesnių mokslų, jie nusprendžia studijuoti užsienyje. O kas, jei sužinotumėte, kad ir mūsų šalyje yra ekonomikos studijų programa, kurioje dėsto geriausi specialistai, paskaitos vyksta anglų kalba, o studijų kokybė nė kiek nenusileidžia prestižinėms pasaulio aukštosioms mokykloms?

Viena tokių – Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete (EVAF) anglų kalba dėstoma bakalauro studijų programa „Kiekybinė ekonomika“. Nors šios pirmosios pakopos studijos trunka tik 3 metus, tačiau į darbo rinką yra išleidžiami pasaulinio lygio ekonomistai, galintys karjeros siekti verslo, viešojo sektoriaus ir mokslo srityse.

Gerina ekonomikos mokslo kokybę

Kaip pasakoja EVAF prodekanas dr. Linas Tarasonis, naujos programos atsiradimą paskatino noras gerinti ekonomikos mokslo kokybę mūsų šalyje. 2015 m. VU kartu su Lietuvos banku, atsižvelgę į kritinę situaciją Lietuvos ekonomikos moksle, nusprendė sujungti resursus ir įkurti Lietuvos banko Tyrimų centrą, kuriame darbo pozicijos būtų konkurencingos visos Europos mastu. Per ketverius metus Tyrimų centras padarė milžinišką proveržį ir tapo lyderiaujančia ekonomikos mokslų institucija tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos regione.

„Ši sėkmė sudarė sąlygas ne tik plėtoti pasaulinio lygio mokslinius tyrimus, bet ir smarkiai prisidėti prie studijų proceso sukuriant naują ekonomikos programą VU“, – pasakoja dr. L. Tarasonis.

Bendradarbiavimas su Lietuvos banku užtikrino aktyvų Tyrimų centro mokslininkų įsitraukimą į programą ir sudarė galimybes studentams atlikti praktiką ar pradėti profesinę karjerą šalies centriniame banke.