Planuojantys siekti karjeros tiksliųjų mokslų srityje greičiausiai ne kartą yra pagalvoję ir apie savo svajonių darbą aukštųjų technologijų startuoliuose ir pažengusiose įmonėse, kurių kuriamos inovacijos lems daugelio mūsų ateitį. Kaip teisingai pasirinkti, kad pavyktų lengviau įgyvendinti savo svajonę?

Aukštųjų technologijų įmonės UAB „Altechna“ vadovas Antanas Laurutis (28 m.) sutiko pasidalyti savo patirtimi ir padrąsinti dabartinius abiturientus strategiškai pasirinkti studijų programą: „Didžiajai daliai dvyliktokų nėra lengva apsispręsti, kuo jie „nori būti užaugę“. Nesunku įsivardyti studijų kryptį, kuri tave domina, ypač kai svajoji būti menininku, orlaivio pilotu ar mokslininku, bet dažnam vis dėlto būna nelengva išsirinkti konkrečią sritį. Prisimenu, kad pats rinkausi studijas, kurios buvo vienos iš saugesnių, nes suteikė universalumo ir atvėrė duris tolesniems pasirinkimams: jos leido man perprasti technologijas ir suprasti verslo pasaulį.“

Studijos pateisino lūkesčius

Antano vadovaujama įmonė tiekia aukščiausios kokybės ir precizikos reikalaujančius kompleksinius lazerinės optikos ir jos priedų sprendimus pasaulyje lyderiaujantiems ultrasparčiųjų lazerių gamintojams, mokslinio ir pramoninio sektoriaus klientams.

Čia dirba kompetentingų specialistų komanda, sukaupusi geriausią pardavimų, optikos ir optinių dangų projektavimo, tiekimo grandinės optimizavimo ir lazerinės optikos kokybės užtikrinimo patirtį. Įmonės tiekiami komponentai ir siūlomi sprendimai vėliau virsta lazeriais ir fotonikos prietaisais, skirtais medicinai, moksliniams tyrimams, gynybos ir aviacijos pramonei.

„Rinkdamasis studijas kėliau sau klausimus: kas mane domina ir kas man sekasi? Tvirtai žinojau, kad savo veiklą noriu sieti su mokslu arba verslu, o geriausia, jei tai būtų susiję, – apie savo pasirinkimą pasakoja A. Laurutis. – Pirmu numeriu rinkausi moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos (MTFV) studijas VU Fizikos fakultete, nes jos jungė mane dominančias sritis ir turėjo itin patrauklų, „modernų“ pavadinimą. Nuo šių metų MTFV studijų programa yra vykdoma kartu su VU Verslo mokykla. Dabar, praėjus 10 metų nuo įstojimo, manau, kad MTFV yra universaliausia programa iš siūlomų VU ir viena kompleksiškiausių visoje Lietuvoje.“