Spausdinti objektai geba keisti formą ir kitas savybes, reaguodami į atitinkamas sąlygas: elektros energiją, šviesą, šilumą, drėgmę, rūgštingumą, tirpiklio sudėtį ir taip toliau.

Medicinos mokslininkai tikisi, kad 4D spausdintuvu galės išspausdinti ne tik kaulus, sąnarius, bet ir ištisus sudėtingus organus.

Kaip atsidūrėte Lazerinių tyrimų centre?

Baigęs mokyklą pasirinkau bakalauro studijas VU Fizikos fakultete. Antrame kurse susidomėjau lazeriais ir optinėmis technologijomis – labai įsiminė lazerių pradininko Lietuvoje profesoriaus Algio Petro Piskarsko paskaita apie netiesinę optiką. Ilgainiui ši tema tapo mano tyrinėjimų sritimi ir atvedė į Lazerinės nanofotonikos grupės laboratoriją, vadovaujamą profesoriaus Roaldo Gadono.

Vilniaus universitete sėkmingai tęsėte studijas – baigėte magistrantūrą, doktorantūrą, įsitraukėte į projektus su užsienio mokslininkais. Ar stodamas į fiziką prieš 18 metų įsivaizdavote, kur būsite šiandien?

Per šį laiką iš tiesų daug kas pasikeitė – universitetas, valstybė, mokslinė aplinka. Vos pradėjęs studijas negalėjau atsikratyti klausimų, ar turėsiu tvirtą pagrindą po kojomis. Svarsčiau, kur dar galėsiu pritaikyti universitete įgytas žinias ir įgūdžius. Nusprendžiau tiesiog mokytis, gilintis į savo sritį, domėtis užsienio mokslininkų pasiekimais. Šiandien dvejojantiems galiu pasakyti: viskas bus gerai. Nors ne visada žinojau, kas manęs laukia po metų ar dvejų, tačiau dabar esu patenkintas, kad dirbu čia, Lietuvoje.