Praktikos iššūkis – komunikacija

Pasak studento, atliekant praktiką vieno didelio projekto metu pagrindiniai iššūkiai, su kuriais teko susidurti, buvo komunikaciniai. Nors programavimo įgūdžių vaikinui netrūko, tarptautinis bendradarbiavimas ir komunikacija kartais pakišdavo koją.

„Programavimo darbai yra paprasti, kai jau tiksliai žinai, ką daryti. Praktikos metu turėjau labai daug susitikimų su projektų vadovais ir dizaineriais, juose išsiaiškinome visus projekto tikslus ir reikalavimus. Bet daugiausia jų yra iš Vokietijos, tad egzistuoja ir kalbos barjeras. Kiekvienas neteisingai iškomunikuotas dalykas daro neigiamą įtaką verslui – užduotį supranti vienaip, suprogramuoji, o pasirodo, yra visai kitaip ir viską reikia vėl programuoti iš naujo“, – pasakoja M. Kemėšius.

VU studentas pabrėžia, kad tokia darbo patirtis startuolyje buvo itin svarbi, nes kiekviena klaida komunikacijoje – labai skausminga ir verslui.

Studijose įgytos žinios pravertė ir darbe

M. Kemėšius sako, kad studijų metu įgytos žinios padėjo ne tik praktikoje – tam tikrus išmoktus dalykus apie projektų valdymą ir iškilusių problemų sprendimą jis pritaiko ir kasdieniame darbe. Didelę dalį laiko studentas mokėsi programavimo, todėl įgautas bendras suvokimas leidžia labai lengvai perprasti įvairias naujas technologijas, įvaldyti naujoves.

„Studijų metu įgijau daugiau žinių apie programų sistemų kūrimą. Universitetas suteikia bendrą išsilavinimą, ugdo kritinį mąstymą, mokėjimą mokytis. Studijų metu įgytos žinios ir gebėjimai padeda lengviau prioritetizuoti ir planuoti savo darbus“, – pasakoja ketvirtakursis.

Studentas išskiria statistikos ir duomenų analizės dalyką, kurio studijų metu spręstos užduotys itin pravertė praktikoje. Pasak studento, būtent tai, kad universitete įgytos žinios praverčia ir profesinėje karjeroje, ir tai paliudyti galinčiųjų rekomendacijos lėmė apsisprendimą studijuoti VU.

„Pažįstami iš mokyklos teigė, kad būtent čia įgysiu daug žinių ir tapsiu geru specialistu. VU MIF, mano žiniomis, buvo geriausia vieta studijuoti programų sistemas visoje Lietuvoje, tad apsisprendimas buvo ganėtinai paprastas“, – savo patirtimi dalijasi studentas.