Nuotolinėse „Erasmus+“ atrankose dalyvavo beveik 40 studentų, gerokai aktyvesni  buvo Verslo ir technologijų fakulteto atstovai.

Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus darbuotojos, fakultetų prodekanės ir katedrų vedėjai, kurie skatino studentus vykti ir dalyvavo atrankose, apibendrina, kad studentai neišsigando naujojo atrankų formato, priėmė visa tai labai teigiamai. Po atrankų pasidžiaugta drąsiais, ryžtingais studentais. Smagu tai, kad dalyvaujantieji atrankose tvirtai žino, kodėl yra pasirengę išbandyti savo studijų programą užsienio valstybėje, į kurią šalį nori vykti ir kodėl studentui svarbu bei naudinga turėti tarptautinės patirties.

Studentai drąsiai priėmė iššūkį dalyvauti nuotolinėje atrankoje GOOGLE MEET platformoje. Atrankos metu buvo įvertintos studentų užsienio kalbos žinios, motyvacija, buvo galima gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Atrankoje dalinėms studijoms į Portugaliją dalyvavo nemažai studentų iš Informacijos valdymo studijų programos. Šios studijų programos studentai, dalį studijų programos studijuodami Portugalijoje, turės galimybę įgyti dvigubo laipsnio diplomą.

Daugiausia kandidatų studijoms pagal mainų programą „Erasmus+“ rinkosi Čekiją, Graikiją, Portugaliją, Latviją, Bulgariją, Gruziją. Studentai išreiškė norą atlikti praktiką Portugalijoje, Graikijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Maltoje, Suomijoje.

„Erasmus+“ atrankoje dalinėms studijoms aktyviausiai dalyvavo Vadybos ir komunikacijos bei Verslo ir apskaitos katedrų studentai.

Tikimasi, kad dar viena, papildoma studentų atranka įvyks ir šių metų gegužės mėnesį.

Norintys pasinaudoti „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis gali kreiptis į Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyrių: dėl dalinių studijų studentai konsultuojami el. paštu r.kudrickaite@svako.lt, dėl praktikos, absolvento praktikos – g.zdanaviciene@svako.lt.

Studentai praktikos ar studijų vietą gali pasiūlyti / susirasti patys, kitas variantas – pasirinkti iš aukštosios mokyklos siūlomų partnerių sąrašo.

Atkreipiame studentų dėmesį, kad, vertinant pasaulyje susidariusią situaciją dėl COVID-19, „Erasmus+“ dalines studijas užsienyje planuojama vykdyti tik nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio. „Erasmus+“ praktika / absolvento praktika planuojama ne anksčiau kaip nuo 2020 m. birželio 15 d. (data bus patikslinta atsižvelgiant į situaciją pasaulyje dėl COVID-19).