Sveikiname visus, kurie savo gyvenimą yra paskyrę tam, kad mūsų visuomenė būtų sveikesnė: išbandymų laikotarpį išgyvenančius, drąsiai iššūkius įveikiančius Lietuvos medikus ir, žinoma, Šiaulių valstybinės kolegijos sveikatos mokslams (https://bit.ly/SveikatosMokslaiSVK) priklausančių programų dėstytojus bei studentus. 

Tvirtybės ir energijos jums, mielieji! Esame dėkingi už tai, ką jau padarėte, darote ir darysite dėl mūsų.


Primename, kad 2020 m. bendrajame priėmime į Šiaulių valstybinę kolegiją galima rinktis iš 4 sveikatos mokslų studijų krypčių grupei priklausančių programų: Bendrosios praktikos slaugos, Kineziterapijos, Kosmetologijos ir Odontologinės priežiūros.


Bendrosios praktikos slaugos studijų programą renkasi tie, kurie yra ne tik jautrūs, gailestingi ir kantrūs, bet ir lengvai bendrauja su įvairaus amžiaus sveikais ir sergančiais žmonėmis, geba greitai veikti, savarankiškai priimti sprendimus, prisiimti atsakomybę, pasitiki savimi. Programos absolventai gali dirbti visų sveikatos priežiūros lygmenų asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Slaugos Šiauliuose mokoma jau daugiau nei 70 metų. Bendrosios praktikos slaugos studijų programos turinys modernus, nuolat atnaujinamas pagal tarptautinę praktiką ir Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos poreikius.

 


Kineziterapiją patartina rinktis tiems, kurie ne tik patys sportuoja, bet ir yra pasirengę savo aktyvia veikla padėti žmonėms susigrąžinti arba pagerinti jų fizines ir funkcines galimybes. Kineziterapeutai teikia asmens sveikatos priežiūros paslaugas, atlieka asmens kineziterapinį ištyrimą, formuluoja kineziterapinę diagnozę, parenka ir vykdo kineziterapijos procedūras. Profesinės veiklos praktikoms skirta daugiau nei 1000 val. Aukštesniųjų kursų studentai gali pasirinkti sportuojančiųjų ar neįgaliųjų kineziterapiją.

 


Kosmetologijos studijų programa rengia kosmetologijos specialistus, kurie geba įvertinti kliento odos būklę, nustatyti estetinius poreikius, parinkti ir taikyti kosmetines medžiagas, priemones ir įrangą. Ši studijų programa labiausiai tinka puoselėjantiems grožį ir norintiems jį kurti. Praktikų metu studentai fakultete įsteigtuose specializuotuose kabinetuose teikia grožio paslaugas visuomenei. Kadangi rūpinimasis išvaizda, apimantis veido ir kūno odos, nagų priežiūrą, kūno sveikatą, yra neatsiejamas nuo bendrosios asmenybės kultūros, įgudusių kosmetologų paslaugos šiuolaikinėje visuomenėje yra itin vertinamos.

 

 

Odontologinės priežiūros studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo pradėtos vykdyti atsižvelgus į  Šiaulių regiono darbdavių išsakytą poreikį. Kadangi jaučiamas gydytojų odontologų padėjėjų trūkumas, programos absolventų įsidarbinimo galimybės labai geros. Norėdami jausti fizinį ir dvasinį komfortą, žmonės rūpinasi savo dantų būkle, todėl burnos priežiūros specialistų poreikis tik didėja. Šiaulių valstybinėje kolegijoje rengiami kvalifikuoti odontologinės priežiūros specialistai – gydytojų odontologų padėjėjai, kurie dirba komandoje, asistuoja įvairių specializacijų gydytojams odontologams teikiant burnos sveikatą užtikrinančias paslaugas. Gydytojų odontologų padėjėjai užtikrina infekcijos kontrolę ir organizacinius procesus odontologinės priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose. Dirbdami su odontologine įranga, jie savo veikloje taiko biomedicinos mokslų žinias. Ši studijų programa tinka mėgstantiems tvarką, kruopštiems ir empatiškiems žmonėms. Studentams sudarytos visos sąlygos tobulėti – laukia moderni studijų aplinka, 8 skirtingos praktikos, su burnos priežiūra susijusius dalykus dėstančių dėstytojų įdirbis ir kiti Odontologinės priežiūros programos privalumai.

 


Daugiau apie Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomas studijų programas galite sužinoti čia: https://svako.lt/lt/stojantiesiems.