Studijos paklojo karjeros pamatus
 
Savarankišką verslininkę Tomą Viršilaitę tikrai galima laikyti smalsiu, mėgstančiu planuoti ir įgyvendinti savo planus žmogumi. Apie save kolegijos absolventė sako taip:  „Esu iš tų žmonių, kuriems į visus klausimus reikia pagrįstų atsakymų“. Tas poreikis žinoti daugiau greičiausiai ir yra varomoji Tomos jėga.
 
Jau pradėjusi mokytis kosmetologijos, mintyse ji visada turėjo dar ir bendrosios praktikos slaugos studijas, nes tiesiog norėjosi daugiau žinoti ne tik apie kosmetologiją, bet ir apie žmogaus kūną, pakelti savo  kvalifikaciją – įgyti medikės statusą. Žmogaus veido odos problemos, pasak Tomos, turi būti suvokiamos kaip bendras gyvenimo būdo, įvairių organizmo būklių ir pokyčių rezultatas.  


 
Galiausiai link dar vienų studijų pastūmėjo darbo pasiūlymas naujai atidaromoje estetinės medicinos klinikoje. Pasiūlymo dar būdama studentė Toma sulaukė iš tuo metu paskaitas skaičiusio Šiauliuose gerai žinomo plastikos chirurgo. Taip, pabaigusi Kosmetologijos studijų programą Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Toma Viršilaitė tapo tos pačios kolegijos Bendrosios praktikos slaugos programos studente. Žiūrėdama iš šių dienų pozicijų Toma teigia esanti dėkinga žmonėms, kurie jau tada įžvelgė jos galimybes ir taip padėjo kloti karjeros pamatus.
 
Esminių skirtumų tarp kosmetologijos ir bendrosios praktikos slaugos studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje abiejų programų absolventė negalėtų pasakyti: abiem atvejais studijos buvo aukštos kokybės, išsamios, kolegija tikrai suteikė pagrindą tobulėti, rūpinosi studentų praktikos vietomis. Tomą visada žavėjo galimybė mokytis iš praktiškai dirbančių dėstytojų, kurie dalijasi klinikiniais pavyzdžiais, susieja teorines ir praktines žinias.


 
Drąsa pradėti nuosavą verslą
 
Šiuo metu Toma Viršilaitė yra verslininkė. Pabandyti dirbti savarankiškai ji nutarė 2020 metų pavasarį, kai visų gyvenimus sujaukė pandemijos nulemtas pirmasis karantinas. Kaip gali atrodyti asmeninis verslas, Toma mokėsi iš dėstytojų praktikų. Aišku, prieš pradedant būta balansavimo tarp didelio noro ir didelės baimės: ar viskas daroma gerai, ar žmonėms patiks, ar pavyks perprasti potencialių klientų poreikius. Grožio paslaugų rinka plati ir spalvinga, sunku išsiskirti, klientai reiklūs ir smalsūs, įvairūs dokumentai, reikalavimai – tokiems žingsniams reikia gerai pasirengti, nebijoti ne kartą nusivilti ir suklysti.
 
Artimųjų ir klientų palaikymas padėjo pasiryžti pokyčiams ir imtis konkrečių veiksmų: rasti patalpas, jas pritaikyti higienos normoms, įvertinti asmeninius finansus. Taip pamažu buvo sukurta rami ir jauki aplinka, darbo erdvė sau pačiai. Pasitikėjimo savimi padėjo įgyti dar studijuojant kosmetologiją praktikos metu Sveikatos priežiūros fakultete sudaryta galimybė teikti kosmetologines paslaugas realiems klientams. Aiškesnis nuosavo verslo vaizdas susiformavo iškart po studijų pradėjus dirbti ir beveik 4 metus išdirbus kartu su grožio verslą išmanančiais žmonėmis.
 
Svarbiausia – mėgautis procesu
 
2020 metais Toma Viršilaitė ne tik pradėjo savarankišką verslą – ji pirmą kartą buvo pakviesta į Šiaulių valstybinės kolegijos baigiamųjų darbų gynimo komisiją. Tomai patikėta pirmininkauti. Kolegijos absolventė ir verslininkė prisimena, kad jaudinosi tiek pat, kiek ir pačios studentės, bet jai tai buvo įdomi patirtis, be to, alumnei svarbus ir aukštosios mokyklos įvertinimas.
 
Savo patirtį Toma pasitelkė ir vertindama baigiamuosius darbus. Pasak jos, dalyvaujant baigiamųjų darbų pristatymuose, buvo galima perprasti, kam kosmetologija yra svajonė, o kam tik diplomas stalčiuje. Malonu klausyti entuziazmo kupino pristatymo, pagrįstos mokslinės informacijos.


 
Ar žmogus yra pasirengęs savarankiškai veiklai, priklauso nuo jo paties, studijų metu įdėtų pastangų ir prioritetų. Tomos nuomone, kai yra konkretus tikslas ir visomis jėgomis to siekiama, viskas pavyksta savaime. Tiesiog svarbu atiduoti visą save, mėgautis procesu, nepasiduoti sunkumams ir niekada nebijoti klausti ar parodyti, kad kažkas neaišku.

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius konsultuojame tel. 8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt