Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanės darbas įvertintas nacionaliniu lygmeniu.

Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanei L. Leščinskienei įteiktas LR švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės pasirašytas padėkos raštas. Fakulteto prodekanei, Socialinio darbo katedros lektorei skirta padėka už kūrybingą ir inovatyvią veiklą bei reikšmingą vadybinį ir akademinį darbą sveikatos priežiūros specialistų rengimo srityje.

Į kolegiją L. Leščinskienė atėjo 2003 m.

„Tuo metu kolegija tik kūrėsi. Jaučiau, kad Šiauliuose atsiranda nauja, stipri ir reikšminga aukštoji mokykla. Kai direktorė pakvietė – svarsčiau vieną dieną ir labai džiaugiausi tuo pakvietimu. Atėjau dirbti kaip Informacinių technologijų centro (ITC) vadovė. Tiesą sakant, to centro tada dar ir nebuvo – reikėjo jį įkurti, surinkti ITC kolektyvą, įrengti kompiuterių klases, serverines, pasirūpinti tinklais, interneto prieigomis, įkurti kompiuterizuotas darbo vietas. Darbo buvo be galo daug – tačiau kolegijos administracija ITC uždegė „žalią šviesą“ naujausioms technologijoms, pavyko suburti puikią inžinierių komandą, pradėjome organizuoti nuotolinį mokymą, įstojome į LieDm“, – pirmuosius žingsnius prisiminė Laima.

Kurį laiką ji vadovavo Informatikos inžinerijos katedrai. Darbas katedroje ir ITC patiko, jo buvo labai daug, bet rezultatai – akivaizdūs.

„2009 m. direktorė pakvietė į kitas pareigas – Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanės. Svarsčiau taip pat vieną dieną, bet nerimo buvo daugiau – esu technologijų žmogus ir nežinojau, kaip reikės persiorientuoti į man visiškai nepažįstamą sveikatos priežiūros sritį. Vėl buvo naujų iššūkių, galybė rūpesčių ir naujovių, bet jaučiu, kad susidorojau. Kitaip ir būti negalėjo! Fakultete sutikau nuostabų kolektyvą, jie mane iš karto priėmė. Visi buvo labai geranoriški. Kiekvienam kolegai esu labai dėkinga.  Studijuoja nuostabūs studentai – visada su jais radau bendrą kalbą ir pasiekdavau kompromisą. Ypač džiaugiuosi ryšiu su dekane Ginta Gerikaite – mus sieja labiau draugiški santykiai, o ne pavaldumo“, – šiltomis emocijomis dalijasi viena iš Sveikatos priežiūros fakulteto vadovių.  

Prodekanė atskleidė, kad Verslo technologijų fakultetui šiek tiek jaučia nostalgiją, o ir dabar Informatikos mokslų katedra ir dėstytojai jai yra kaip savi:

„Labai smagu, kad katedra, ir ypač ITC, yra šiuolaikiški, inovatyvūs ir labai toli nuėję į priekį. Džiaugiuosi tuo!“

Anot L. Leščinskienės, svarbiausia administracinio ir pedagoginio darbo sąsaja, bendras vardiklis yra studentai.

„Prodekano darbo pagrindinis tikslas – taip suorganizuoti ir vykdyti studijas, kad studentams ir dėstytojams būtų sudarytos sąlygos pasiekti bendrą tikslą – studentams išmokti, dėstytojams – išmokyti, administracijai ir darbuotojams – sudaryti tam sąlygas. Tenka išklausyti ir vienus, ir kitus, surasti geriausius būdus, t. y. sukurti griausius algoritmus  tikslui pasiekti. Štai čia visada man padeda mano „techninė natūra“, analitinis mąstymas. O jei pradedu dvejoti, tada prioritetą visada skiriu studentui, vadovaujuosi viena savo nuostata, kuri man aiški nuo tos dienos, kai pradėjau dirbti prodekane. Pirmą darbo dieną dekanės Gintos paklausiau – tai ką man reikės daryti? Ji atsakė: rūpintis studentais. Tą ir darau“, – mintis apibendrina pašnekovė.  

Paklausta, kaip pavyksta suderinti administracinį, pedagoginį ir mokslinį darbą, Laima sako nesanti mokslininkė, tačiau labai gerbianti tuos kolegas, kurie gali save taip vadinti:

„Bandau prisiliesti prie mokslo dalyvaudama atliekant tyrimus – ypač vertinu kiekybinį tyrimą, statistinės informacijos analizę. Man tai teikia malonumą. Studentams sakau: turime duomenis, juos patyrinėkime ir gausime neįtikėtinų rezultatų. Nėra gerų ar blogų rezultatų – yra rezultatai, kuriuos reikia interpretuoti. O tai yra labai įdomus užsiėmimas!“

L. Leščinskienė studentams dėsto informacines technologijas su būtent šiam fakultetui skirtu pritaikymu: sveikatos informatiką, socialinio darbo informatiką, statistinę duomenų analizę. Socialinio darbo tyrimų kursas parengtas kartu su kolega Benu Gudinavičiumi. Šis įdomus dalykas Laimai labiausiai ir patinka.

L. Leščinskienė džiaugiasi, kad  pagrindiniai studentų bruožai nesikeičia niekada – studentai, anot prodekanės, yra optimistai, jie nori džiaugtis gyvenimu, nori surasti savo vietą visuomenėje, darbo rinkoje, nori būti specialistais, išmanyti darbą, jausti tvirtą žemę po kojomis.

„Gyvenimo realijos juos daro reiklesnius, studentai žino, ko nori gauti iš dėstytojų, kelia didesnius reikalavimus. Šiandieniniai studentai greitai prisitaiko prie technologinių pokyčių, yra modernūs, racionalesni. Jie nori visko ir greitai. Kartais gali susidaryti įspūdis, kad šiuolaikiniai studentai yra kiek paviršutiniški (labai jau daug įvairiausių pagundų ir lengvesnių būdų pasiekti tikslą) – tačiau taip tik atrodo. Bendraudama su studentais matau, kad dauguma jų labai rimtai planuoja savo gyvenimus, ateitį, yra ir nori būti protingi, intelektualūs. Kaip ir visais laikais, yra dalis studentų perfekcionistų. Pati tokia nesu, bet gerbiu studentus, siekiančius tobulo rezultato – tokiam studentui konsultaciją padarau ir vėlai vakare, kai kitiems jau laikas miegoti. Reikėtų to nedaryti, bet… Kada, jei ne dabar. Nemėgstu meluojančių, nemandagių, storžievių. Pasitaiko sutikti. Bet tokių žmonių yra visur ir visada. Jei jų nebūtų, negalėtum pasidžiaugti maloniais ir išsilavinusiais žmonėmis. Pirmo kurso studentams rugsėjo pirmąją visada pasakau, kad nuo šiandien jie yra akademinės bendruomenės nariai, o ši bendruomenė, intelektas yra kiekvienos visuomenės kuriamoji jėga“.

 

Jei dabar būtų studentė, Laimos teigimu, iš dėstytojų ji „išspaustų“ viską, ką jie žino apie būsimą darbą, bent antrame kurse ieškotų užsiėmimo pagal profesiją, dalyvautų visuose grupės, fakulteto ir kolegijos renginiuose, projektuose, būtinai išnaudotų „Erasmus+“ mobilumo naudą, turėtų daug draugų ir veiklos. Ir būtų pasiruošusi tam, kad gyvenime dar daug visko teks keisti – galbūt darbą, profesiją, gyvenamą vietą. Bet draugus (šiuo atveju studijų draugus) ir šeimą, L. Leščinskienės nuomone, reikia išsaugoti.

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanė L. Leščinskienė sako esanti dėkinga savo fakulteto, kolegijos vadovams, kolegoms už tai, kad sudarė galimybę įgyvendinti darbinius ir profesinius siekius.

„Tai labai svarbu kiekvienam darbuotojui. Darbo rezultatai dažnai priklauso nuo vadovų ir kolektyvo pasitikėjimo, motyvacijos, savirealizacijos galimybių, skatinimo. Svarbu darbo sąlygos, aplinka, galimybė dirbti maloniame kolektyve. Man pasisekė, aš visa tai turėjau. Šį apdovanojimą sieju ne tik su savo darbine veikla, bet ir su visa kolegijos ir fakulteto bendruomene, kurioje visada jaučiausi ir jaučiuosi jaukiai, žinau, kad esu reikalinga. Ačiū visiems!“